Na Gramy: W Łodzi pojawił się sklep w duchu zero waste

Na Gramy: W Łodzi pojawił się sklep w duchu zero waste

Na Gramy to pierwszy w Łodzi sklep w duchu zero waste. W ofercie marketu znajdziemy m.in. produkty spożywcze na wagę czy też kosmetyki naturalne. Co ważne – sklep wyznaje zasadę „zero plastiku”.

Sklep Na Gramy to prawdziwy raj dla osób, które dbają o środowisko i mają dość wszechobecnego plastiku, w który pakowane są produkty spożywcze czy też kosmetyki. Ten prowadzony w duchu zero waste łódzki market oferuje wyłącznie proekologiczny asortyment.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W sklepie znajdziemy m.in. produkty spożywcze, takie jak musli, kasze, nasiona, makarony, które możemy zapakować do własnych pojemników przyniesionych z domu. Do swojego pudełka zapakujemy również środki czystości, takie jak np. proszek do prania czy też płyny do mycia szyb. 

Sklep ruszył całkiem niedawno, bo na początku października br., lecz już robi furorę wśród mieszkańców Łodzi i nie tylko. 

zdjęcia: facebook.com/sklepnagramy

PS

W pewnej łódzkiej restauracji pojawił się Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. W ten sposób poznańska firma chce walczyć z nadmierną ilością śmieci oraz plastiku.

PS2

Do woreczka z tkaniny zamiast do jednorazowej torebki. 10 października br. sieć Kaufland wprowadziła do sprzedaży wielorazowe woreczki m.in. na świeże owoce i warzywa.

PS3

Sieć E.Leclerc też wprowadziła możliwość pakowania produktów na wagę do swoich własnych opakowań wielokrotnego użytku. Testy takiej usługi prowadzone są aktualnie w sklepach sieci w Radomiu i Łodzi. Podobną usługę wprowadził w lipcu br. Carrefour.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij