Cena Futra: Magdalena Różczka i Maja Ostaszewska w akcji Stowarzyszenia Otwarte Klatki

Cena Futra: Magdalena Różczka i Maja Ostaszewska w akcji Stowarzyszenia Otwarte Klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki ruszyło z kampanią pod hasłem „Cena Futra”, w ramach której aktywiści dążą do zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce. W akcję włączyły się aktorki Magdalena Różczka i Maja Ostaszewska oraz blogerka Macademian Girl.

W ramach akcji Stowarzyszenia Otwarte Klatki „Cena Futra” w warszawskiej przestrzeni miejskiej pojawiły się billboardy z ambasadorkami kampanii trzymającymi w rękach oskórowaną norkę – najczęściej zabijane w naszym kraju zwierzę futerkowe. Nośniki reklamowe zostały wystylizowane na plakat filmowy, który okrasza hasło „Kulisy przemysłu futrzarskiego”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat we wrześniu br. na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki aż 73% społeczeństwa uważa hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futra za niedopuszczalne. Ponadto, przemysł futrzarski jest w kryzysie – produkcja skór w przeciągu ostatnich lat spadła o prawie 50%.

 – Bardzo zależy nam na tym, żeby nasza kampania została zauważona nie tylko przez konsumentów, ale przede wszystkim przez polityków. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni Mai, Magdzie i Tamarze za współpracę przy tym projekcie. Mamy wspólny cel, o który nie przestaniemy walczyć dopóki ostatnia ferma nie zostanie zamknięta. Chcemy, żeby politycy o tym pamiętali – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Co więcej, każdy z nas może wesprzeć kampanię Stowarzyszenia, podpisując petycję, którą można znaleźć na tej stronie. 

zdjęcie: facebook./OtwarteKlatki

PS

Kalifornia to pierwszy stan USA, który zdecydował się na taki krok – już wkrótce w całym regionie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży i produkcji ubrań, butów oraz torebek wykonanych z futra naturalnego.

PS2

W maju br. o podjęciu takiej decyzji poinformowali przedstawiciele domu mody Prada. Podobne deklaracje złożyli też dyrektorzy artystyczni marek Chanel, Gucci, Versace, Burberry, Armani czy Michael Kors. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij