Australijska organizacja non-profit przemieniła puste miejsca parkingowe w łóżka dla osób bezdomnych

Australijska organizacja non-profit przemieniła puste miejsca parkingowe w łóżka dla osób bezdomnych

Australijska organizacja Beddown, która pomaga osobom potrzebującym, wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania pustych miejsc parkingowych na parkingu podziemnym w Brisbane – przekształciła je w wygodne łóżka dla bezdomnych.

Australia zmaga się z poważnym problemem bezdomności – w całym kraju jest ponad 116 tys. osób, które nie posiadają stałego dachu nad głową. W związku z tym, australijska organizacja non-profit Bedddown wpadła na nietypowy pomysł, który zapewniłby – przynajmniej tymczasowo – osobom potrzebujących wygodne miejsce do spania. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach inicjatywy, wolontariusze organizacji w podziemnych parkingach w mieście Brisbane przekształcali puste miejsca parkingowe w łóżka dla osób potrzebujących. Oprócz wygodnych miejsc do spania, bezdomni mieli także do dyspozycji toalety oraz kupon na ciepły posiłek w pobliskiej restauracji.

Pilotażowy projekt ruszył w połowie października br. i trwał około dwa tygodnie. Przedstawiciele organizacji zapewnili jednak, że nie była to ostatnia tego typu akcja – niedawno nawiązali współpracę z firmą Secure Parking, która zarządza miejscami parkingowymi w całej Australii, i planują zrealizować inicjatywę w kolejnych 600 parkingach w kraju.  

zdjęcia: facebook.com/beddowntonight

PS

Po wnikliwym badaniu rynku oraz współpracy z bezdomnymi firma Ample Labs postanowiła stworzyć chatbota Chalmers, który pomaga osobom w potrzebie znaleźć miejsce do spania, a także punkty, w których otrzymają darmowy posiłek.

PS2

LinkedOut to francuska platforma społecznościowa, która nawiązuje do funkcjonalności LinkedIna, lecz jej główna misja jest nieco inna – projekt ma na celu pomóc osobom bezdomnym w znalezieniu pracy.

PS3

W grudniu 2018 roku w Sztokholmie pojawiły się 53 billboardy, które wskazują bezdomnym drogę do najbliższych schronisk w momencie, gdy temperatura sięgnie do minus siedmiu stopni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij