Instagram wprowadza rozwiązania chroniące najmłodszych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Instagram wprowadza rozwiązania chroniące najmłodszych

Instagram wprowadził dwa nowe rozwiązania służące bezpieczeństwu niepełnoletnich użytkowników platformy. Jednym z nich jest konieczność podania przez użytkowników rejestrujących się w aplikacji swojej daty urodzenia.

Zgodnie z nowym rozwiązaniem dotyczącym wieku, osoby poniżej 13. roku życia nie będą mogły utworzyć konta na Instagramie. Natomiast w przypadku kont połączonych z Facebookiem data urodzenia podana na Facebooku zostanie dodana także w Instagramie. Co ważne – data urodzin będzie widoczna jedynie dla właściciela konta.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponadto, nowe ustawienie Instagram Direct sprawi, że jedynie ludzie obserwowani przez danego użytkownika będą mogli rozpocząć z nim rozmowę lub dodać go do konwersacji grupowej.

Poznanie wieku osób korzystających z Instagrama ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia młodym ludziom bezpieczeństwa w ramach platformy. Pozwoli na tworzenie usług dostosowanych do wieku członków społeczności oraz wesprze przestrzeganie regulaminu platformy, wedle którego osoby poniżej określonego wieku nie mają dostępu do Instagrama.

Bezpieczeństwo młodych ludzi miało zawsze kluczowe znaczenie dla Instagrama i platforma podejmuje coraz bardziej wzmożone działania w tym obszarze. Przykładowo niedawno serwis uniemożliwił kierowanie reklam suplementów diety do osób niepełnoletnich oraz usunął filtry zdjęciowe promujące chirurgię kosmetyczną. W celu zmniejszenia presji społecznej w ramach platformy, Instagram testuje również ukrycie licznika polubień. Na bazie rozmów z młodzieżą na temat problemu nękania w sieci powstała też nowa funkcja o nazwie „ogranicz”, działająca przeciwko takim zachowaniom. W nadchodzących miesiącach zespół Instagrama będzie badał kolejne możliwe zmiany w aplikacji, które mogą wykorzystywać informacje o dacie urodzenia – na przykład polecanie młodym ludziom włączenie bardziej restrykcyjnych ustawień prywatności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij