Pełnosprawni, jazda stąd! Łódzka kampania społeczna chce zmienić postawy kierowców

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pełnosprawni, jazda stąd! Łódzka kampania społeczna chce zmienić postawy kierowców

Bezprawnie zajmowane miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, to problem wielu polskich miast. W Łodzi dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta i firmy Infosys wystartowała kampania „Pełnosprawni, jazda stąd!”, która zwraca uwagę, że koperta ma swoje przeznaczenie.

W Polsce 14 % ludności posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Według oficjalnych danych wydano już ok. 650 tysięcy kart parkingowych zezwalających na parkowanie w miejscach oznaczonych kopertą, a samych miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami jest zaledwie ok. 13 tysięcy. Oznacza to, że na jedną kopertę przypada aż 50 posiadaczy karty. Niestety znaczna część osób korzysta z karty parkingowej bezprawnie. W wyniku przeprowadzanych kontroli okazuje się, że z kart parkingowych korzystają osoby nieuprawnione. Jak to możliwe? Kierowcy bowiem wkładają za szybę karty osób nieżyjących lub niepełnosprawnych, którzy zostali w domu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przedświąteczna gorączka udziela się łódzkim kierowcom

Osoby z niepełnosprawnością, posiadające kartę parkingową, nie mogą zaparkować samochodu na tzw. kopercie, bo zajął ją ktoś nieuprawniony. Dlatego Miasto Łódź wraz ze swoimi partnerami: Firmą Infosys i Bonjour podjęło się zorganizowania Kampanii Parkingowej, takiej jakiej nigdy nie było.

– Kampanii w całości internetowej, z kontrowersyjnym hasłem, takim które zaintryguje, ale przede wszystkim, daje do myślenia, a w konsekwencji zmienia świadomość społeczną. Kampania będzie miała kilka etapów i każdy kolejny będzie niespodzianką – podkreśla Katarzyna Tręda-Pisera, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych w Łodzi.

Pełnosprawni jazda stąd!

– To hasło kampanii społecznej, w której zwracamy uwagę na zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami przez osoby do tego nieuprawnione. Naszą akcję kierujemy przede wszystkim do kierowców, którzy czasami przez nieuwagę, czasami w codziennym pośpiechu stają na miejscach, które nie są dla nich dedykowane. Swoje zachowanie usprawiedliwiają najczęściej długością trwania postoju – przecież, przez przysłowiowe 5 minut na pewno nic się nie wydarzy. Niestety nasze doświadczenia pokazują, że jest inaczej – mówi Magdalena Jóźwiak-Fedyk, HR unit manager w Infosys Poland.

Osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu borykają się z wieloma trudnościami. Choć dokłada się wszelkich starań, by niwelować bariery komunikacyjne, czynić miasto przestrzenią dostępną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców, to potrzebujemy zwiększyć świadomość, że przyjazne miasto to także przyjaźni mieszkańcy. Miasto postanowiło w odważny sposób promować pozytywne postawy i zwrócić uwagę łodzian. Wykorzystując media społecznościowe i portale internetowe uruchomiło kampanię, która skłania do refleksji i nie pozwala na obojętność. Do tej pory w wielu kampaniach dotyczących niepełnosprawności, to niepełnosprawni stanowili oś komunikacji. Tym razem twórcy zwracają się wprost do pełnosprawnych mieszkańców miasta. Mocnymi słowami przypominają, że koperta ma swoje konkretne przeznaczenie.

– Kampanię społeczną celowo rozpoczynamy w okresie przedświątecznym. To wtedy przy wjazdach do centrów handlowych tworzą się największe korki, a kierowcy chcąc oszczędzić swój czas desperacko szukają wolnego miejsca. Wtedy decydują się na bezprawne parkowanie! – podkreślają organizatorzy akcji.

Kampania potrwa do końca stycznia. W jej kolejnych odsłonach zaprosimy mieszkańców łodzi do promowania pozytywnych postaw i solidarności społecznej. Na czym będą polegały działania Miasta? Będziemy informować na bieżąco.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij