Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zorganizowało samotnym seniorom Dzień Babci i Dziadka

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zorganizowało samotnym seniorom Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, w dniu 21 stycznia br. wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich zabrali podopiecznych fundacji na obiad do warszawskiej restauracji sieci Pizza Hut, oferując im nie tylko nowe doświadczenie, ale przede wszystkim to, co najcenniejsze – swój czas i uwagę.

Podobno wszyscy rodzice czekają na moment, kiedy zostaną dziadkami. Nic w tym dziwnego – przyjmuje się, że rodzice są od wychowywania dzieci, a dziadkowie – od ich rozpieszczania. W tym tygodniu obchodziliśmy wielkie święto Babć i Dziadków, z którymi na pewno wiąże się wiele wspomnień – również tych kulinarnych! Niestety nie każdy z seniorów w Polsce otrzymał tego dnia życzenia. 1 na 10 osób w tym przedziale wiekowym nie jest w ogóle odwiedzana w domu i nie zostanie odwiedzona także w Dzień Babci i Dziadka. W Polsce żyje ok. 280 tysięcy osamotnionych seniorów powyżej 80 roku życia i niemal co piąta osoba po 65 roku życia czuje się samotna – zwłaszcza, gdy mieszka w pojedynkę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich od lat przychodzi z pomocą starszym i samotnym osobom. Choć dla młodego pokolenia może to się wydać odległe, w Polsce aż 3 na 10 osób w wieku 80+ nie wychodzi w ogóle na spotkania towarzyskie. Wolontariusze Stowarzyszenia, świadomi, że dla starszych osób najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu i budowanie wspomnień, dzielą się swoim czasem z podopiecznymi Stowarzyszenia dając im to, co najcenniejsze: uwagę, zainteresowanie i swoją obecność.

– Samotność dla osób młodych, żyjących w epoce cyfrowej bywa abstrakcją. My prawie nigdy nie jesteśmy sami – technologie zapewniają nam nieustanny kontakt ze światem. Niestety tempo naszego życia jest tak szybkie, że często nie dostrzegamy, że naszym sąsiadem czy naszą sąsiadką jest starsza osoba, której nikt nie odwiedza w domu. Samotność szczególnie boli w różnego rodzaju święta – takie jak Dzień Babci i Dzień Dziadka. Czas to najcenniejsza waluta i największy prezent, jaki możemy sprawić drugiej osobie. Seniorzy mają nam z kolei do zaoferowania swoją mądrość i inne spojrzenie na świat oraz relacje międzyludzkie. Dlatego jako Stowarzyszenie namawiamy, by podarować kawałek swojego czasu seniorom – nie tylko od święta – tłumaczy Joanna Mielczarek, Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Stowarzyszenie zorganizowało w dniu 21 stycznia 2020 roku spotkanie dla grupy swoich podopiecznych. Partnerem spotkania została Pizza Hut (grupa AmRest). Spotkanie miało miejsce w jednej z flagowych restauracji marki („Zodiak” przy ul. Widok w Warszawie).

– Potrzeba wspólnego spędzania czasu dotyczy zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia. Dzisiejsi młodzi ludzie szczególnie chętnie spotykają się w restauracjach. Dania takie jak pizza są stworzone do tego, by się nimi dzielić – tak jak wolontariusze Stowarzyszenia dzielą się swoim czasem z jego podopiecznymi. Dlatego zaproponowaliśmy zorganizowanie spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka właśnie w Pizza Hut. Postanowiliśmy wykorzystać naszą popularność wśród młodzieży, żeby zwrócić jej uwagę na ogromny problem samotności osób starszych. Chcielibyśmy, by akcja zainspirowała młodych ludzi do zainteresowania się losem seniorów. Młodszemu pokoleniu może być trudno w to uwierzyć, ale część osób starszych nigdy nie była w restauracji – może kolejne wyjście do restauracji stanie się okazją, by lepiej poznać swoją Babcię i Dziadka? – opowiada Tomasz Kwieciński, digital communication manager Pizza Hut.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij