Organizatorzy Oscarów stawiają na ekologię – rezygnują z plastikowych butelek i wprowadzają wegańskie menu

Organizatorzy Oscarów stawiają na ekologię – rezygnują z plastikowych butelek i wprowadzają wegańskie menu

W związku z wszechobecnym kryzysem klimatycznym, hollywoodzka Akademia Filmowa postanowiła wprowadzić pewne kluczowe zmiany w organizacji najważniejszej gali nagród filmowych.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. W tym roku niewątpliwie hasłem przewodnim wydarzenia będzie ekologia – temat ten bowiem przewijał się już na wielu imprezach zorganizowanych w ramach tegorocznego sezonu nagród filmowych, o konieczności podjęcia się konkretnych, prośrodowiskowych działań mówili też aktorzy i aktorki, gdy wygłaszali swoje zwycięskie mowy, a Joaquin Phoenix zadeklarował, że na wszystkich wydarzeniach w tym sezonie pojawi się w jednym garniturze. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akademia Filmowa nie mogła więc pozostać obojętna na te zmiany, które niewątpliwie zaszły już w środowisku filmowym i sama postanowiła nieco „zrewolucjonizować” tegoroczną galę Oscarów. Przede wszystkim – organizatorzy całkowicie wyeliminują plastikowe butelki i wprowadzą te wielokrotnego użytku. 

Ponadto, podczas gali, a także poprzedzającego ją obiadu dla nominowanych, zaserwowane zostaną wyłącznie dania wegańskie. Wyjątkiem będzie impreza The Governors Ball, która odbywa się tuż po Oscarach – tam jednak 70% całego menu będzie roślinne, a jedynie pozostałe 30% przygotowane zostanie na bazie produktów zwierzęcych. 

PS

W październiku br. do menu restauracji znajdujących się na terenie amerykańskich Disneylandów wprowadzono kilkaset nowych, całkowicie wegańskich potraw.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij