Organizatorzy Oscarów stawiają na ekologię – rezygnują z plastikowych butelek i wprowadzają wegańskie menu

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Organizatorzy Oscarów stawiają na ekologię – rezygnują z plastikowych butelek i wprowadzają wegańskie menu

W związku z wszechobecnym kryzysem klimatycznym, hollywoodzka Akademia Filmowa postanowiła wprowadzić pewne kluczowe zmiany w organizacji najważniejszej gali nagród filmowych.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego w Dolby Theatre w Hollywood. W tym roku niewątpliwie hasłem przewodnim wydarzenia będzie ekologia – temat ten bowiem przewijał się już na wielu imprezach zorganizowanych w ramach tegorocznego sezonu nagród filmowych, o konieczności podjęcia się konkretnych, prośrodowiskowych działań mówili też aktorzy i aktorki, gdy wygłaszali swoje zwycięskie mowy, a Joaquin Phoenix zadeklarował, że na wszystkich wydarzeniach w tym sezonie pojawi się w jednym garniturze. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akademia Filmowa nie mogła więc pozostać obojętna na te zmiany, które niewątpliwie zaszły już w środowisku filmowym i sama postanowiła nieco „zrewolucjonizować” tegoroczną galę Oscarów. Przede wszystkim – organizatorzy całkowicie wyeliminują plastikowe butelki i wprowadzą te wielokrotnego użytku. 

Ponadto, podczas gali, a także poprzedzającego ją obiadu dla nominowanych, zaserwowane zostaną wyłącznie dania wegańskie. Wyjątkiem będzie impreza The Governors Ball, która odbywa się tuż po Oscarach – tam jednak 70% całego menu będzie roślinne, a jedynie pozostałe 30% przygotowane zostanie na bazie produktów zwierzęcych. 

PS

W październiku br. do menu restauracji znajdujących się na terenie amerykańskich Disneylandów wprowadzono kilkaset nowych, całkowicie wegańskich potraw.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij