Influencerzy promują się hashtagiem #coronavirus

Influencerzy promują się hashtagiem #coronavirus

Podczas gdy cały świat z przerażeniem obserwuje rozprzestrzenianie się koronawiarusa, niektórzy instagramerzy postanowili skorzystać z rozgłosu, jaki powstał wokół tej epidemii i zaczęli oznaczać swoje posty hashtagiem #coronavirus.

Jeszcze kilka dni temu mało kto spodziewał się, że epidemia koronawirusa będzie się tak szybko rozprzestrzeniać po całym świecie. Jednak coraz większa liczba zgonów spowodowanych tych wirusem sprawiła, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan globalnego zagrożenia. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nie dziwi więc fakt, że hasło „koronawirus” pojawia się codziennie we wszystkich mediach na całym świecie. Niektórzy niestety wykorzystują rozgłos, jaki powstał wokół epidemii do rozpowszechniania fake newsów, a jeszcze inni – mowa tutaj dokładnie o kilku instagramerach – postanowili zwiększyć swoje zasięgi w social mediach, publikując zdjęcia z hashtagiem #coronavirus. 

Jak jednak można się spodziewać, większość tego typu zdjęć nie ma nic wspólnego z faktycznym wirusem. Przykładem tego jest chociażby fotografia amerykańskiego youtubera Logana Paula w otoczeniu modelek z maskami przeciwgazowymi oraz wulgarnym podpisem.

Dużo kontrowersji wzbudziło także zdjęcie niemieckiego influencera, na którym całuje się ze swoją dziewczyną, podczas gdy oboje mają na twarzy maski higieniczne. 

PS

Dziś wpływową osobą może stać się każdy – nie tylko ci podróżujący po świecie i dobrze ubrani, ale też ci którzy publikują swoje relacje z libacji alkoholowych, bójek i rynsztokowych potyczek słownych. Jak marki wykorzystują popularność patoinfluencerów?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij