W tej kanadyjskiej kawiarni można napić się kawy i zaadoptować kota

W tej kanadyjskiej kawiarni można napić się kawy i zaadoptować kota

W kanadyjskiej kawiarni Otis & Clementine's Books & Coffee klienci mogą nie tylko napić się kawy, ale także w spokoju poczytać ulubioną książkę w otoczeniu… kotów. Lokal ten jest też bowiem swego rodzaju schronieniem dla bezdomnych kotów, które czekają na adopcję.

Otis & Clementine's Books & Coffee to przytulne miejsce znajdujące się mieście Hallifax w Kanadzie. Klienci mogą tam napić się kawy, poczytać ulubioną powieść, a nawet upolować ciekawą książkę, bowiem kawiarnia działa także jako antykwariat. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jakiś czas temu właścicielka lokalu zaczęła przygarniać bezdomne koty, a Otis & Clementine's Books & Coffee służyło chwilowo jako ich dom tymczasowy. Klientom jednak tak spodobała się obecność pupili, że niektórzy z nich postanowili je zaadoptować.

W związku z tym, właścicielka kawiarni postanowiła, że koty już stale będą gościć w jej lokalu, dzięki czemu będą one miały szansę na zyskanie nowego domu. Natomiast osoby chętne na zaadoptowanie ich, będą mogły wcześniej spędzić trochę czasu ze zwierzakami. 

Teraz kawiarnia Otis & Clementine's Books & Coffee współpracuje z kanadyjską organizacją Southpaw Conservation Nova Scotia, która zajmuje się pomaganiem zwierzętom. Do tej pory nowy dom udało się znaleźć już ponad 30 małym kotkom. 

PS

To kolejna niesamowita akcja organizacji „Bieg na sześć łap” – w olsztyńskiej pizzerii Ravioli Street na opakowaniach pizzy umieszczane są zdjęcia bezdomnych psiaków, które szukają nowych domów.

PS2

Mimo rosnącej świadomości społecznej, w schroniskach wciąż przybywa bezdomnych zwierząt. Aby zwrócić uwagę na los porzuconych czworonogów Fundacja Azylu pod Psim Aniołem oraz Browar NOOK umieścili psy poszukujące domów na butelkach piwa.

PS3

We wrześniu 2019 roku krakowska klubokawiarnia Forum Przestrzenie ruszyła z niezwykłą akcją, której celem było zachęcenie społeczeństwa do adopcji psów – na etykietach polskiej lemoniady pojawiły się wizerunki bezdomnych czworonogów.

PS4

Zamiast standardowego ogłoszenia line-upu, to psy zdradziły, jacy artyści wystąpią na zeszłorocznym festiwalu muzycznym Lollapalooza. A to wszystko w szczytnym celu. 

PS5

PetMe to aplikacja australijskiego schroniska PetRescue. Za pomocą sztucznej inteligencji dobiera psy do adopcji, na podstawie zdjęć czworonogów zamieszczonych na Instagramie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij