Ta biblioteka dostarcza niepełnosprawnym i starszym czytelnikom książki na rowerze do domu

Ta biblioteka dostarcza niepełnosprawnym i starszym czytelnikom książki na rowerze do domu

Biblioteka w Oleśnicy nawiązała współpracę z grupą Oleśnica Bajk Stajl, by umożliwić osobom, które o własnych siłach nie mogą przyjść do biblioteki, wypożyczanie i czytanie książek. W ramach rowerowej biblioteki powieści dostarczane są im bowiem do domu.

Akcja „Książka do domu” skierowana jest głównie do osób starszych oraz niepełnosprawnych, które nie mogą o własnych siłach przyjść do biblioteki, by wypożyczyć książkę. Teraz dzięki inicjatywie realizowanej przez stowarzyszenie Oleśnica Bajk Stajl, którego ideą jest stworzenie grupy świadomych społecznie i ekologicznie cyklistów, powieści zostaną dostarczone przez oleśnickich bibliotekarzy rowerem do domu czytelnika. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Usługa dostępna jest w dwóch tamtejszych bibliotekach, a ponadto – bezpłatna. „Rowerowe wyjazdy z książkami” realizowane są natomiast w piątki, w godzinach od 14:00 do 16:00. 

Podobne akcje można znaleźć także w wybranych bibliotekach w całej Polsce. Często są to sezonowe inicjatywy, lecz ich popularność stale rośnie i niekiedy na stałe wprowadzane są do wypożyczalni – i świetnie, bo tego typu usługa nie tylko w ciekawy sposób promuje czytelnictwo, ale także umożliwia wypożyczanie książek osobom, które o własnych siłach nie mogą wybrać się do biblioteki. 

zdjęcie: www.facebook.com/olesnickabibliotekapubliczna

PS

W ramach akcji organizacji „Zaczytani” w maju 2019 roku przed PKiN w Warszawie pojawiły się nietypowe, kolorowe ławki, które miały za zadanie zachęcać mieszkańców miasta do czytania książek.

PS2

Holandia co roku świętuje tydzień książki, który wypada w ostatnie dni marca. W ubiegłym roku firma kolejowa NS postanowiła z tej okazji oferować za darmo bilety tym pasażerom, którzy czytali książkę Jana Siebielinka „Jas Van Belofte”.

PS3

W lutym 2019 roku McDonald’s do zestawów Happy Meal zamiast zabawki dodawał książki.

PS4

Jak Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk reagują na krytykę czytelników i recenzje ich książek wystawione w portalu lubimyczytac.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij