Brazylijski nastolatek popełnił samobójstwo na TikToku – firma najpierw opracowała strategię kryzysową, zanim powiadomiła policję

Brazylijski nastolatek popełnił samobójstwo na TikToku – firma najpierw opracowała strategię kryzysową, zanim powiadomiła policję

W ubiegłym roku brazylijski nastolatek popełnił samobójstwo, transmitując je na TikToku. O zdarzeniu dowiedziało się kierownictwo tamtejszego oddziału portalu społecznościowego, lecz zanim powiadomiło policję, postanowiło przygotować strategię kryzysową.

Sprawę postanowił nagłośnić portal The Intercept, który dowiedział się o szokujących działaniach TikToka dzięki byłemu pracownikowi firmy ByteDance. W dokumentach, które Brazylijczyk dostarczył redakcji, rozpisana została strategia kryzysowa związana z ubiegłorocznym samobójstwem nastolatka.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Młody użytkownik aplikacji popełnił bowiem samobójstwo 21 lutego 2019 roku około godziny 15:23. Wideo transmitował na swoim kanale na TikToku, które w tamtym momencie oglądało 280 osób. Kilkunastu użytkowników postanowiło natychmiast powiadomić przedstawicieli tamtejszego oddziału platformy, lecz mimo to transmisję na żywo można było oglądać jeszcze przez około 1,5h. 

Jak podaje portal The Intercept, firma dowiedziała się o samobójstwie około godziny 17:00, lecz pierwszą czynnością, jaką wykonała było przygotowanie planu działania kryzysowego, aby tragedia nie zaszkodziła wizerunkowi portalu. 

Przedstawiciele brazylijskiego oddziału TikToka nakazali też swoim pracownikom monitorowanie sytuacji w internecie i ewentualne zapobieganie rozprzestrzenianiu się nagrania w innych mediach społecznościowych. 

Dopiero po kilku godzinach o zdarzeniu została powiadomiona policja.

Brazylijski oddział TikToka nie odpowiedział na pytania redakcji The Intercept dotyczące szokujących działań. Przedstawiciele firmy opublikowali jedynie krótkie oświadczenie, w którym potwierdzili, że około rok temu z TikToka usunięto materiał związany z samobójstwem, a także zostały w związku z tym powiadomione lokalne władze. 

PS

Z myślą o bezpieczeństwie osób korzystających z platform Facebooka, firma od 2006 roku aktywnie współpracuje z ekspertami z całego świata, stawiając czoła problematyce samobójstw i samookaleczeń. Z okazji ubiegłorocznego Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom firma podsumowała swoje wysiłki w tym obszarze.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij