W Krakowie podróżujący mogą sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się ich autobus lub tramwaj

W Krakowie podróżujący mogą sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się ich autobus lub tramwaj

Na wybranych krakowskich przystankach autobusowych i tramwajowych pojawił się nowy system informacji pasażerskiej, który informuje pasażerów o rzeczywistym położeniu wybranego środka komunikacji miejskiej.

Długie oczekiwanie na tramwaj czy autobus, zwłaszcza w godzinach szczytu, potrafi być prawdziwą bolączką. Zwłaszcza, gdy nie zawsze przyjeżdżają one na czas, zgodnie z rozkładem jazdy. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie wprowadził niedawno rozwiązanie, które z pewnością ucieszy wielu tamtejszych podróżujących. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Otóż, na wybranych przystankach pojawił się nowy system informacji pasażerskiej, dzięki któremu podróżujący mogą sprawdzić, gdzie w okolicy znajduje się ich autobus czy też tramwaj i kiedy dotrze na miejsce. Ponadto, przekaz ten wzbogacony jest o informacje o utrudnieniach w ruchu. 

Smart rozwiązanie dostarczyła firma AMS.

zdjęcie: facebook.com/outdoor.jest.cool

PS

Podobne rozwiązanie w ubiegłym roku pojawiło się w Poznaniu – na stu tamtejszych przystankach pojawiły się naklejki z tagami NFC, do których należy przyłożyć smartfon z dostępem do internetu, by pojawiła się informacja za ile minut przyjedzie pojazd komunikacji miejskiej.

PS2

Citylighty z termometrem, interaktywne ekrany dotykowe i gry, urządzenia rozprzestrzeniające zapach kawy – jakie niespodzianki można przygotować dla osób czekających na przystankach komunikacji publicznej?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij