TERRITORY

Warszawa też chce wprowadzić zakaz używania plastiku w całym mieście

Warszawa też chce wprowadzić zakaz używania plastiku w całym mieście

Warszawa chce pójść w ślady Wałbrzycha, w którym przyjęty został projekt ustawy zakazującej sprzedaży foliówek w sklepach, a także używania ich w wybranych strefach w mieście. Nad wprowadzeniem podobnego zakazu zastanawiają się władze miasta stołecznego.

Pod koniec stycznia br. władze miasta Wałbrzych przyjęły projekt ustawy, która zakazuje sprzedaży foliówek w sklepach, a także używania ich w wybranych strefach w mieście. Nowe przepisy mają wejść w życie już 23 marca br. 

Okazuje się, że nad wprowadzeniem podobnej ustawy zastanawiają się też władze Warszawy. W mieście obowiązuje już zakaz używania plastikowych jednorazówek w stołecznym ratuszu, urzędach dzielnicowych i wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta. Nowe przepisy zaś objęłyby całe miasto. 

O planach wprowadzenia ustawy, która zaostrzyłaby wykorzystywanie plastiku w mieście poinformował Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy przepisy miałyby wejść w życie – urzędnicy chcą najpierw sprawdzić, jak zakaz zostanie przyjęty w Wałbrzychu.

źródło: tvnwarszawa.pl 

PS

Dbanie o środowisko i jego ochrona staje się obecnie silnym trendem w społeczeństwie. Coraz więcej firm i organizacji podejmuje się działań mających na celu zapobieganie dalszej degradacji środowiska. A jak na tym tle wypadają instytucje rządowe, władze miast i jakich działań się podejmują?

PS2

Watykan jest kolejnym państwem, które chce w znacznym stopniu wyeliminować zużycie jednorazowego plastiku. Ponadto, kraj ten wprowadził nowy system gospodarowania odpadami, dzięki czemu aż 98% tzw. specjalnych odpadów podlega segregacji.

PS3

W Warszawie można znaleźć specjalne automaty, w których w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, można otrzymać punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij