Salaam: Były uchodźca stworzył grę, która może pomóc innym

Salaam: Były uchodźca stworzył grę, która może pomóc innym

Gra zatytułowana „Salaam” została stworzona przez byłego uchodźcę Luala Mayena. Za pomocą mikrotransakcji dokonywanych w aplikacji, użytkownicy wspierają osoby, które aktualnie przebywają w obozach dla uchodźców.

„Salaam” to arabskie powitanie, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza pokój. Gra stworzona przez Luala Mayena przedstawia historię osoby uciekającej z własnego kraju z uwagi na wojnę. Jej celem jest dotarcie do państwa, w którym znajdzie spokój i bezpieczeństwo, jednak podróż nie jest łatwa – przede wszystkim pojawiają się trudności ze znalezieniem wody i jedzenia, a także schronienia przed wrogimi patrolami wojska. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Użytkownicy grający w „Salaam” mogą pomagać swojemu bohaterowi, dokonując zakupu leków czy też pożywienia – tym samym działają oni na rzecz prawdziwych uchodźców, przebywających w obozach. Jak bowiem zapewnia twórca aplikacji, wszystkie uzyskane w ten sposób środki są przekazywane fundacjom i organizacjom, które wspierają osoby potrzebujące.

Lual Mayena, który sam niegdyś był uchodźcą, ma nadzieję, że ta gra pomoże poznać i zrozumieć społeczeństwu trudne położenie, w jakim znajdują się osoby uciekające z rozdartego wojną kraju. 

Gra będzie miała swoją premierę latem br. 

PS

W 2016 roku agencja Cyber Kids on Real stworzyła internetową platformę edukującą w zakresie tematyki uchodźstwa. Projekt zrealizowano dla Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego „Nomada”.

PS2

Mówi się, że historia kołem się toczy. UNICEF w kampanii na rzecz uchodźców dał nam do zrozumienia, że to „koło” jest tu i teraz. Dwuminutowy filmik przedstawia 12-letniego Ahmeda oraz 92-letniego Harry'ego. Zobaczcie ich historie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij