Amazon zapowiedział, że nie wycofa ze swojego sklepu książek z nazistowską propagandą mimo apelu Muzeum Auschwitz

Amazon zapowiedział, że nie wycofa ze swojego sklepu książek z nazistowską propagandą mimo apelu Muzeum Auschwitz

Muzeum Auschwitz wystosowało do platformy Amazon prośbę o usunięcie ze swojego sklepu twórczości nazisty Juliusa Streichera. Spółka w odpowiedzi napisała, że tego nie zrobi, bo jej zdaniem „ważne jest zapewnienie dostępu do treści także w przypadku książek, które mogą budzić zastrzeżenia”.

Kilka dni temu przedstawiciele Muzeum Auschwitz zamieścili na swoim twitterowym profilu zdjęcia książek dostępnych na platformie Amazon, którego autorem jest nazista Juliusa Streichera, współorganizator pogromów antyżydowskich podczas II wojny światowej. Przy fotografii zaś pojawił się apel do kierownictwa firmy z prośbą o usunięcie powieści z nazistowską propagandą.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O to samo zaapelowała do brytyjskiego oddziału firmy organizacja Holocaust Educational Trust. 

Na odpowiedź od przedstawicieli platformy Amazon nie trzeba było długo czekać – firma opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym napisała –„Jako sprzedawca książek jesteśmy świadomi historii związanej z ich cenzurą, dlatego nie lekceważymy tej kwestii. Uważamy, że ważne jest zapewnienie dostępu do treści drukowanych, także w przypadku książek, które mogą budzić zastrzeżenia”. Tym samym spółka zaznaczyła, że sprzedaż wspomnianych książek jest zgodna z regulaminem platformy. 

Pod koniec ubiegłego roku, po apelu przedstawicieli oświęcimskiego muzeum, Amazon wycofał ze sprzedaży m.in. ozdoby świąteczne czy też podkładkę pod mysz ze zdjęciami obozu Auschwitz.  

zdjęcie: twitter.com/auschwitzmuseum

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij