54x54: Wystawa prac marki Solar i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w Galerii Młociny

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
54x54: Wystawa prac marki Solar i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w Galerii Młociny

Za sprawą marki Solar i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu sztuka zagości w centrum handlowym Galeria Młociny w Warszawie. Od 29 lutego br. w galerii zaprezentowana zostanie wystawa o nazwie 54x54.

W ramach projektu „30/100”, zorganizowanego z okazji ubiegłorocznych obchodów 30-lecia firmy Solar i setnych urodzin Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, absolwenci i studenci uczelni zaprojektowali grafiki w formacie 54x54 cm. Format, czyli próba zamknięcia fragmentu sztuki w kwadracie, stały się inspiracją dla nazwy wieńczących projekt wystaw. Moda i sztuka wszak uwielbiają się przeplatać.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Młodzi projektanci wykazali się sporym wyczuciem oraz znajomością trendów, a przy tym z lekkością połączyli to, co modne, z tym, co ulotne i charakterystyczne dla sztuki.

Spośród nadesłanych prac wyłoniono 30 projektów. Przy ich kreowaniu artyści mieli pełną dowolność twórczą, co zaowocowało wzorami natury: ptaków, morza czy roślin, a także charakterystycznego dla marki motywu twarzy.

Twórcy zastosowali rozmaite techniki: kolażu, fotografii czy malowania farbami, zaznaczając przy tym, że kolorystyka wykorzystana w grafikach nawiązuje do ich osobistych preferencji. Tak powstały niepowtarzalne wzory, a pięć z nich przeniesiono na apaszki, które uzupełniają kolekcję Solar wiosna/lato 2020.

Cała trzydziestka zwycięskich projektów w formie kwadratu zostanie umieszczonych na sztalugach, a wyróżnione 5 wzorów będzie można obejrzeć jako gotowe apaszki, także wyeksponowane niczym obrazy. Dzięki temu grafika przeniesiona na apaszkę ponownie stanie się sztuką, będąc częścią zbiorowej ekspozycji zorganizowanej w publicznej przestrzeni.

Wystawę pokonkursową będzie można obejrzeć od 29 lutego do 6 marca na poziomie 0 centrum handlowego Galerii Młociny w Warszawie, przy ulicy Zgrupowania AK „Kampinos” 15. Jest to kontynuacja działań marki i nawiązanie do wystawy prac, która miała miejsce w ubiegłym roku w Starym Browarze w Poznaniu.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij