Lidl wprowadza woreczki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce

Lidl wprowadza woreczki wielokrotnego użytku na warzywa i owoce

Lidl kontynuuje swoje proekologiczne działania – sieć wprowadziła właśnie do swoich sklepów woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.

Koniec z foliówkami do pakowania warzyw czy też owoców – woreczki wielokrotnego użytku możemy znaleźć już m.in. w sieci Kaufland, teraz podobne wprowadza Lidl do wszystkich swoich sklepów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Woreczki sprzedawane są w dwupaku, a każdy z nich ma wymiar 30x35 cm – cena za zestaw to 2,99 zł.

Wykonane są w 100% z poliestru, którego produkcja mniej obciąża środowisko m.in. dzięki mniejszemu zużyciu wody (w przeciwieństwie np. do produkcji bawełny) i w 100% nadają się do recyclingu. Są wytrzymałe i można je prać w pralce. Dodatkowo są bardzo wygodne w czasie zakupów – materiał, z którego woreczek jest wykonany to ażurowa siateczka, więc przy kasie nie ma potrzeby jego otwierania.

Co więcej, są one oznaczone specjalnym kodem umożliwiającym kasjerowi tarowanie – płacimy więc tylko za produkt.

PS

Kaufland jest kolejną siecią, która postanowiła zrezygnować z jednorazowych foliówek – teraz zamiast ich dostępne będą torby bawełniane, papierowe i plecionki.

PS2

Sieć E.Leclerc wprowadziła możliwość pakowania produktów na wagę do swoich własnych opakowań wielokrotnego użytku. Testy takiej usługi prowadzone są aktualnie w sklepach sieci w Radomiu i Łodzi. Podobną usługę wprowadził w lipcu br. Carrefour.

PS3

Spar Polska to kolejna sieć, która prowadzi działania mające na celu ograniczenie plastiku. Już teraz klienci mogą przynosić na zakupy swoje własne opakowania do pakowania mięsa, wędlin, serów czy ryb. Ponadto zamiast jednorazowych reklamówek, sieć oferuje te wielokrotnego użytku.

PS4

Na Gramy to pierwszy w Łodzi sklep w duchu zero waste. W ofercie marketu znajdziemy m.in. produkty spożywcze na wagę czy też kosmetyki naturalne. Co ważne – sklep wyznaje zasadę „zero plastiku”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij