Marka piwa Corona odnotowuje milionowe straty – wszystko przez koronawirusa

Marka piwa Corona odnotowuje milionowe straty – wszystko przez koronawirusa

Brzmi niewiarygodnie? Przez szerzącą się dezinformację w internecie, wiele osób łączy popularną markę piwa Corona z epidemią koronawirusa.

Zaczęło się dość niewinnie – początkowo piwo Corona było zwyczajnie przedmiotem internetowych memów z uwagi na nazwę. Jednak z czasem, jak o epidemii koronawirusa robiło się w mediach głośniej, problem stawał się coraz poważniejszy dla meksykańskiego producenta.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z uwagi na szerzącą się dezinformację na temat epidemii, wiele osób zaczęło powiązywać markę piwa Corona z koronawirusem. W internecie bowiem popularność zaczęły zdobywać takie hasła, jak np. „beer virus” czy też „corona beer virus” – takich informacji wyszukiwano głównie w Ameryce Północnej, ale także i w Europie, Australii czy Japonii.

Co więcej, powiązanie piwa Corona z koronawirusem przyniosło marce namacalne skutki – jak podaje Bloomberg, prognozy sprzedażowe meksykańskiego producenta są najniższe od dwóch lat, straty szacuje się bowiem nawet na 169 mln dolarów. 

Natomiast w przeprowadzonych niedawno badaniach, 38% ankietowanych Amerykanów powiedziało, że nie kupiłoby piwa Corona „pod żadnym pozorem” ze względu na epidemię koronowirusa.

PS

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła założyć konto na popularnym portalu społecznościowym TikToku, by edukować internautów na temat koronawirusa. Jednocześnie WHO chce walczyć z masą fałszywych informacji na temat epidemii.

PS2

Pod koniec lutego br. Intel, tytularny sponsor zawodów Intel Extreme Masters, opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o wycofaniu się z udziału w finale wydarzenia. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

PS3

Podczas gdy cały świat z przerażeniem obserwuje rozprzestrzenianie się koronawiarusa, niektórzy instagramerzy postanowili skorzystać z rozgłosu, jaki powstał wokół tej epidemii i zaczęli oznaczać swoje posty hashtagiem #coronavirus.

PS4

Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli walkę z rozprzestrzenianiem się fałszywych informacji na temat koronawirusa. Z portalu społecznościowego usuwane będą nieprawdziwe treści na jego temat, w tym m.in. te dotyczące „alternatywnych” sposobów leczenia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij