Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone z powodu pandemii koronawirusa

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone z powodu pandemii koronawirusa

Choć organizatorzy Igrzysk Olimpijskich długo utrzymywali, że wydarzenie odbędzie się w wyznaczonym terminie, ostatecznie pod presją środowiska sportowego, a także w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa podjęli decyzję o przełożeniu olimpiady na 2021 rok.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały odbyć się w dniach od 26 lipca do 11 sierpnia br., zaś od 25 sierpnia do 6 września br. – Igrzyska Paraolimpijskie. Niestety organizatorzy obu wydarzeń wydali oświadczenie, w którym poinformowali o przełożeniu olimpiady na 2021 rok. Dokładna data nie jest na tę chwilę znana.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przełożenie wydarzenia organizowanego z takich rozmachem wydawało się niejako nieuniknione. Apelowali o to m.in. sportowcy z całego świata, a także krajowe federacje sportowe, które nie chciały narażać swoich zawodników na ryzyko zarażenia się koronawirusem – kilka dni temu Komitet Olimpijski Kanady zapowiedział, że reprezentacji kraju nie pojawią się na Igrzyskach Olimpijskich jeżeli odbędą się one w planowanym terminie. 

To nie jedyne duże wydarzenie, które zostało przełożone z powodu koronawirusa – mowa tutaj chociażby o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które miały się odbyć w tym roku, a zostały przełożone na 2021 rok. Natomiast Międzynarodowy Festiwal Kreatywności Cannes Lions zaplanowany na czerwiec tego roku został przeniesiony na październik br.

zdjęcie: facebook.com/olympics

PS

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio położyli duży nacisk na ekologię – sportowcy będą spali na tekturowych łóżkach, które po zakończeniu wydarzenia zostaną poddane recyklingowi. Natomiast medale, które zostaną wręczone zwycięzcom, zostały wykonane z recyklingowanych elektrośmieci. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij