Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

O użyteczności w służbie zdrowia podczas 4. edycji WUD Silesia

W sobotę 16 listopada 2013r. na terenie kampusu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu Rokitnicy, odbędzie się czwarta edycja konferencji WUD Silesia.
O autorze
3 min czytania 2013-11-15

Zaprezentowane w tym dniu dobre praktyki projektowania mogą przyczynić się do poprawy użyteczności produktów i usług stosowanych w służbie zdrowia, a co za tym idzie – wpłynąć na jakość życia każdego człowieka. Organizatorami wydarzenia są gliwicka firma informatyczna Future Processing oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

Tematem przewodnim konferencji jest „Opieka Zdrowotna: Współpraca na rzecz lepszych systemów” (ang. „Healthcare: Collaborating for Better Systems”). Podczas 9 wykładów i 6 warsztatów, wystąpią polscy i zagraniczni specjaliści z takich nauk i dziedzin wiedzy, jak medycyna, psychologia, kulturoznawstwo, design, IT oraz User Experience Design. Wspólnie z uczestnikami konferencji – przedstawicielami świata nauki i biznesu, projektantami, lekarzami, rehabilitantami, pacjentami i mieszkańcami regionu, podejmą dyskusję na temat „użyteczności” w służbie zdrowia.

Organizatorzy WUD Silesia wyjaśniają znaczenie pojęcia „użyteczności”, omawianego podczas konferencji: – Użyteczność rozumiemy jako tą cechę produktu i usług, która sprawia, że są one dopasowane do oczekiwań i preferencji człowieka, przyjazne w użytkowaniu oraz proste w obsłudze. Przykładami takich produktów i usług będą prezentowane na WUD Silesia nowoczesne technologie wspomagające komunikację pomiędzy osobami słyszącymi i głuchymi, systemy rozpoznawania ruchu dające możliwość nauki języka migowego za pomocą komputera, czy aplikacja mobilna dla afatyków, dzięki której chorzy mają możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami z innymi – Paweł Nowak, pomysłodawca WUD Silesia.

W swoich wystąpieniach na WUD Silesia, prelegenci będą starali się wykazać problemy, jakie wynikają z niedostatecznej „użyteczności” obecnych systemów opieki zdrowotnej oraz zaprezentują rozwiązania, wpływające na jakość życia lekarzy, pacjentów i ich rodzin. Co więcej, w trakcie warsztatów nie tylko zostaną przedstawione już istniejące produkty, ale także podejmie się próbę wspólnego wypracowania nowych, jeszcze bardziej użytecznych rozwiązań. Taka współpraca przy ulepszaniu produktu będzie miała miejsce m.in. na warsztacie poświęconym analizie aplikacji wspomagającej rehabilitację chorych – uczestnicy zajęć spróbują przeprojektować ją w taki sposób, aby skłaniała pacjentów do częstszych i regularnych ćwiczeń. Jeśli zadanie się powiedzie, ich pomysły zostaną wykorzystane do polepszenia aplikacji, a co za tym idzie, do poprawy zdrowia korzystających z niej pacjentów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Podczas WUD Silesia zostanie zwrócona uwaga na rolę, jaką w procesie projektowym produktów i usług medycznych odgrywa odpowiednia poznanie użytkownika – jego aspiracji, gustów, wyobrażeń, obaw i ograniczeń. Na jednym z wykładów, zostanie zaprezentowany przykład produktu, który powstawał z myślą o owych indywidualnych cechach użytkownika – aplikacja przeznaczona do rehabilitacji dzieci ze schorzeniami neurologicznymi. Dzięki przeprowadzeniu odpowiedniego procesu projektowego i zbadaniu potrzeb małych pacjentów, odkryto m.in. że dzieci nie chcą wykonywać ćwiczeń, gdyż uważają tą czynność za nudną. Sposobem na poprawę zdrowia pacjentów oraz ułatwienie pracy rehabilitantom okazało się zatem stworzenie rozwiązania pokonującego ową barierę „nudy”. Wkrótce potem, zaprojektowano specjalne pomieszczenie, na którego ścianach i podłodze wyświetlają się ruchome obrazy. Dzięki wykorzystaniu tzw. systemów do analizy ruchu, pojawiające się obiekty można przesuwać za pomocą ruchu ciała. Podrzucając ukazującą się na ścianie wirtualną piłeczkę, układając wirtualne klocki, albo przeskakując nad wirtualnym strumykiem, dzieci wykonują te same ruchy, co podczas tradycyjnej rehabilitacji i świetnie się przy tym bawią.

Uczestnicy WUD Silesia będą mieli także niecodzienną możliwość obejrzenia „Cyber-ratownika” – systemu badającego prawidłowość czynności podejmowanych podczas ratowania życia drugiego człowieka, wykonywanych zarówno przez zwykłych ludzi, jak i przez profesjonalnych ratowników medycznych. Za pomocą siedemnastu czujników bezwładnościowych, analizuje on ruch ciała ratownika dokonującego resuscytacji na manekinie, a następnie dostarcza informacje na temat głębokości nacisku, jego częstotliwości, prawidłowości ułożenia dłoni, czy objętości powietrza wdmuchiwanego do płuc. System jest przykładem użytecznego rozwiązania w służbie zdrowia, mającego realny wpływ na doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez jego użytkowników. Pozwala on bowiem nie tylko ocenić ruchy ratownika, ale umożliwia także wychwycenie błędów niewidocznych dla oka oraz ocenę, czy wykonane czynności pozwoliłyby uratować człowieka.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

WUD Silesia 2013 została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Marszałka Województwa Śląskiego, Politechniki Opolskiej, Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Urzędu Miasta Zabrze oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Każdego roku wstęp na konferencję jest bezpłatny i mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani zagadnieniem użyteczności. W tegorocznej, czwartej edycji konferencji będzie uczestniczyć ponad 250 osób.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: www.wudsilesia.pl.

NowyMarketing jest patronem medialnym spotkania.