Bałtycka Odyseja na balkonie? Tak, dołączam!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bałtycka Odyseja na balkonie? Tak, dołączam!

Trzeci etap marszu w ramach akcji Bałtycka Odyseja z oczywistych powodów nie może się odbyć. Ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, byśmy wszyscy dołączyli do niego... wirtualnie.

Bałtycka Odyseja to ekologiczna inicjatywa, którą bank Credit Agricole od stycznia realizuje wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, w ramach kampanii #mniejplastiku. Akcja polega na przejściu wzdłuż całego polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej i posprzątaniu plaż z plastikowych odpadów. Wyprawa podzielona została na 10 etapów – każdy miał odbywać się w jeden weekend w kolejnych miesiącach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niestety epidemia koronawirusa spowodowała, że trzeci etap – z Dźwirzyna do Mielna – który miał odbyć się 28-29 marca, musiał zostać odwołany. Podobny los spotka również czwarty etap planowany na kwiecień. Trasę obu odcinków Dominik Dobrowolski przejdzie samotnie, tylko w towarzystwie operatora filmowego przygotowującego relację z całej akcji.

Natomiast wszyscy inni sympatycy akcji mogą dołączyć do Dominika w Internecie. Wystarczy, że każdy chętny do udziału w marszu nad morzem, zrobi sobie w domu zdjęcie z kartką, na której napisze "#BałtyckaOdyseja3". Zdjęcia możemy wrzucać na swoje profile w social mediach, a także wysłać na adres: [email protected] Wszystkie trafią do internetowej galerii osób wspierających ideę Bałtyckiej Odysei.

Dominik Dobrowolski zachęca, aby podczas narodowej kwarantanny nie zapominać o segregacji odpadów i unikaniu korzystania z jednorazowego plastiku. Radzi również jak dbać o czystość wody w morzu, bez wychodzenia z domu.

– Można dbać o Bałtyk na przykład nie zużywając detergentów i proszków do prania w większych ilościach, niż sugeruje ich producent. Nie wolno wylewać do kanalizacji i wyrzucać lekarstw, środków higieny osobistej, prezerwatyw, olejów przepracowanych z samochodów, pozostałości po farbach, rozpuszczalnikach etc. Trzeba pamiętać, że woda z każdej łazienki, trafia do rzeki, a z niej do morza. Nie wszystkie ścieki są odpowiednio oczyszczane, dlatego to na nas spoczywa odpowiedzialność, co w tym morzu się znajdzie – przekonuje ekolog.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij