Pierwsze ze 120. aut przekazanych przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego trafiły do służb medycznych i sanitarnych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pierwsze ze 120. aut przekazanych przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego trafiły do służb medycznych i sanitarnych

PKO Leasing i Masterlease przekażą w sumie 100 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego a 20 trafi do szpitali jednoimiennych. Pierwsze samochody dotarły już do odpowiednich placówek.

Pierwsze samochody przeznaczone przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego na wsparcie walki z epidemią konorawirusa w Polsce trafiły już do szpitali jednoimiennych, m.in. we Wrocławiu, Łomży, Puławach i Grudziądzu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Spółki Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego wspierają służby w walce z epidemią. PKO Leasing i Masterlease przekażą na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sumie 100 aut a kolejne 20 dotrze do szpitali.

– W tej trudnej sytuacji biznes powinien wykazywać się odpowiedzialnością. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego, odpowiadając na apel premiera Mateusza Morawieckiego o współpracę i zaangażowanie, realizuje i wspiera szereg działań, zarówno tych mających na celu ochronę życia i zdrowia ludzi, jak i ograniczających negatywny wpływ pandemii na polską gospodarkę – mówi Paweł Pach, prezes Zarządu PKO Leasing

Przekazywane samochody to auta poleasingowe osobowe mające od 2 do 4 lat. Pierwsze trafiły już do Głównego Inspektoratu Sanitarnego i do szpitali, m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach czy Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

– Dziękuję za wspaniały gest. Przekazane nam samochody będą wykorzystywane w szczególności do transportowania próbek do badań w kierunku wirusa SARS‑CoV‑2 – mówi Jacek Roleder, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

To nie jedyna aktywność GK PKO Banku Polskiego mająca na celu przeciwdziałanie epidemii w kraju. Dotąd spółki Grupy przeznaczyły ponad 14 mln zł na wsparcie m.in. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.

Dodatkowo, Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Warsaw Genomics prowadzi powszechną zbiórkę środków na rzecz walki z COVID-19 zachęcając przedsiębiorstwa, instytucje a także osoby prywatne do włączenia się w akcję. Zebrane środki, w całości zostaną przeznaczone na zakup testów wykrywających lub wykluczających obecność wirusa SARS‑CoV‑2. Akcję można wesprzeć dokonując przelewu na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem: Wpłata na rzecz walki z COVID‑19 lub korzystając z bankowej aplikacji mobilnej IKO z funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie / COVID-19.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij