Facebook stworzył mapę, która pokazuje potencjalne ogniska koronawirusa

Facebook stworzył mapę, która pokazuje potencjalne ogniska koronawirusa

Facebook znalazł nowy, nietypowy pomysł na walkę z koronawirusem – we współpracy z badaczami z Carnegie Mellon University programiści portalu społecznościowego tworzą mapę, która pokazuje potencjalne ogniska koronawirusa w USA i tym samym ostrzega użytkowników zamieszkujących te rejony.

Do stworzenia mapy programiści Facebooka wykorzystali dane z ankiety przeprowadzonej wśród amerykańskich użytkowników portalu. W ciągu dwóch tygodni przepytano ponad milion internautów, m.in. o to, jak się czują oraz czy doświadczyli objawów charakterystycznych dla koronawirusa, takich jak gorączka czy kaszel. Dane te następnie były przesyłane do zespołu badawczego Carnegie Mellon University.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W efekcie powstała mapa Stanów Zjednoczonych w rozbiciu na hrabstwa, która pokazuje ilu ankietowanych w danym rejonie wskazało objawy charakterystyczne dla koronawirusa. Mapa jest na bieżąco aktualizowana.

Jak tłumaczą przedstawiciele Facebooka, tego typu mapa nie tylko będzie stanowiła ostrzeżenie dla użytkowników zamieszkujących rejony, w których wystąpiły ogniska koronawirusa, ale także może pomóc instytucjom rządowym w podjęciu decyzji, gdzie dostarczać więcej zasobów medycznych. Natomiast w przypadku niskiego występowania lub całkowitego braku ognisk koronawirusa – gdzie rozpocząć „odmrażanie” gospodarki.

Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, w oficjalnym oświadczeniu zapewnił, że mapa, która służy do walki z koronawirusem, jest tworzona „w sposób chroniący prywatność” i jedynie badacze z Carnegie Mellon University mają dostęp do wyników badań ankiety.  

PS

Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli walkę z rozprzestrzenianiem się fałszywych informacji na temat koronawirusa. Z portalu społecznościowego usuwane będą nieprawdziwe treści na jego temat, w tym m.in. te dotyczące „alternatywnych” sposobów leczenia.

PS2

Facebook postanowił wprowadzić nową reakcję, nawiązującą do obecnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy – za jej pomocą będziemy mogli wyrazić troskę, wsparcie wobec innych użytkowników portalu. Podobna ikonka pojawi się też w Messengerze.

PS3

Facebook uruchomił właśnie fukcję Community Help w Polsce. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą prosić o pomoc lub oferować ją tym, którzy są w potrzebie w związku z epidemią.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij