Widziane przez lupę Google: Zdrowy styl życia - badanie IRCenter

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Widziane przez lupę Google: Zdrowy styl życia - badanie IRCenter

Czym jest dla internautów zdrowy styl życia? IRCenter odpowiedziało na to pytanie w ramach raportu „Zdrowy styl życia 2013. Cyfrowy raport syndykatowy” przyglądając się, jakie hasła internauci wpisują do Google w związku ze zdrowiem.

Analiza pokazała, że zdrowie najczęściej kojarzy się z urodą, sportem i jedzeniem (i paleniem elektronicznych papierosów).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przeanalizowane zostało ponad 100 najczęstszych zapytań zawierających słowo zdrowie, pod kątem tego jakie inne słowa pojawiają się w tych hasłach i które z tych słów najczęściej ze sobą współwystępują tworząc odrębne przestrzenie tematyczne. Ponadto dzięki narzędziu Google Trend Index pokazujemy kiedy internauci najczęściej wpisują te hasła do wyszukiwarki.

Trzy tematy najczęściej pojawiające się w kontekście zdrowia to: sport, uroda i odżywianie. Sport i uroda często ze sobą współwystępują; dla obu tematów bardzo istotne są porady i hasła – mówiące o tym, jak uprawiać sporty i dbać o urodę. Jedzenie natomiast to odrębna przestrzeń tematyczna, opisywana w kategorii zasad i przepisów – najczęściej szukanych na blogach.

  

 

Odżywianie się stanowi dla internautów złożony temat, odnoszący się do 1) suplementów diety, 2) żywności modyfikowanej genetycznie i 3) słodkich przekąsek. Wszystkie te tematy angażują internautów niemal przez cały rok. Co ciekawe, w trakcie letnich miesięcy spada natomiast znacząco zainteresowanie hasłem „zdrowa żywność”.

Istotne są również produkty i usługi, których internauci najczęściej szukają w kontekście zdrowego stylu życia. Oczywiście najczęściej bezpośrednio wpisują nazwy aptek, ale także – księgarni (szukając tam określonych poradników). Najważniejszym źródłem danych są jednak encyklopedie – zawierające definicje i ciekawostki (jak się okazuje internauci interesują się także rymowankami o zdrowiu). Jedynym wyróżniającym się (najczęściej wpisywanym) produktem wyszukiwanym w kontekście zdrowego stylu życia są e-papierosy (ważnym dla internautów w takim samym stopniu, co odchudzanie).

Okazuje się jednak (dzięki analizie Google Trend Index), że hasła związane ze zdrowiem są rzadziej wpisywane niż hasła związane ze sportami.  Najczęściej wyszukiwane są j sporty: basen, rowery i fitness. Co ciekawe – internauci informacji na temat roweru i biegania szukają w Google niemal przez cały rok.

Badanie zdrowego stylu życia w Google stanowią fragment realizowanego przez IRCenter projektu badawczego Zdrowy styl życia 2013, Cyfrowy raport syndykatowy opisującego zdrowy styl życia w internecie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij