20 tys. posiłków od Ewy Chodakowskiej dla seniorów Szlachetnej Paczki

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
20 tys. posiłków od Ewy Chodakowskiej dla seniorów Szlachetnej Paczki

Ewa Chodakowska wraz z firmą Catering dietetyczny Be Diet oraz innymi partnerami przekazuje ponad 20 tysięcy posiłków osobom starszym objętym pomocą Szlachetnej Paczki. Potrzebujący seniorzy przez miesiąc będą otrzymywali zdrowe, zbilansowane posiłki na każdy dzień.

Pierwsi seniorzy zaczęli otrzymywać posiłki 16 kwietnia br. Każdego dnia dołączają do nich kolejni – w całej Polsce. Szlachetna Paczka zadbała o to, by pomoc żywieniowa trafiła do osób, które w obecnej chwili takiego wsparcia potrzebują najbardziej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wszyscy mamy świadomość powagi sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dlatego tak ważna jest w tym okresie nie tylko troska o siebie, ale także o innych. Dzięki Szlachetnej Paczce mogliśmy dowiedzieć się o tych najbardziej potrzebujących. Razem z moimi partnerami biznesowymi przekazaliśmy 20 tysięcy pełnowartościowych posiłków, które dostarczamy do seniorów i osób samotnych – mówi Ewa Chodakowska. 

Głód uwagi drugiego człowieka

Szlachetna Paczka od blisko 20 lat realizuje system mądrej pomocy, dzięki której potrzebujący otrzymują nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim bezcenną uwagę i wiarę w to, że nadal są dla kogoś ważni. Akcja pomocowa z Ewą Chodakowską skierowana jest do samotnych osób starszych, które w dobie pandemii często zmagają się nie tylko z głodem fizycznym, ale także głodem związanym z uwagą i zainteresowaniem drugiego człowieka. Dzięki posiłkom seniorzy otrzymują zapewnienie, że mimo przeciwności nie zostali ze wszystkim zupełnie sami. 

W obliczu pandemii koronawirusa  oprócz problemu głodu równie niebezpieczny okazuje się problem samotności, zwłaszcza wśród osób starszych. 

– Od kilku tygodni nasz świat jest inny. Zauważyliśmy problem samotności i jako Szlachetna Paczka jesteśmy od tego, żeby na problemy odpowiadać. W szczególnej sytuacji są seniorzy, dla których wyjście do sklepu czy do lekarza było okazją do tego, żeby nawiązać relacje z innymi ludźmi. Teraz tego wszystkiego nie ma – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA. 

Szlachetna Paczka zwracając uwagę na palący problem społeczny, jakim jest rosnące osamotnienie, opublikowała ogólnodostępny Raport o Samotności. Ta diagnoza – pogłębiającej się samotności i wykluczenia, zwłaszcza osób starszych – stała się podstawą do zorganizowania szeregu form konkretnego, dedykowanego wsparcia.  

Telefon wsparcia dla seniorów 

Od ponad miesiąca wolontariusze Szlachetnej Paczki angażują się w pomoc osobom starszym w swoich lokalnych społecznościach. Wsparcie otrzymują nie tylko beneficjenci Paczki – w tym ponad 4 tysiące seniorów – ale także osoby starsze, które nie są objęte pomocą w bieżącej edycji programu. 

– Nasi wolontariusze pomagają seniorom w codziennych zakupach, w załatwieniu spraw urzędowych, odwiedzają dla nich apteki. Nie chcieliśmy na tym poprzestać. Chcemy dawać seniorom wsparcie emocjonalne, obecność i czas – mówi Joanna Sadzik.

Wielu seniorów mimo ryzyka samodzielnie robi zakupy, bo nie ma w najbliższym otoczeniu nikogo, kto mógłby im pomóc. Wielu jednak do sklepu nie wychodzi wcale. Nie mają za co kupić najprostszych produktów. Dzięki akcji pomocowej z Ewą Chodakowską i partnerami biznesowymi Purella, beBio Cosmetiqs, Be Active TV oraz Be diet takie osoby otrzymają wsparcie w postaci gotowych, a przy tym zdrowych i zbilansowanych posiłków – każdego dnia. 

Z kolei w walce z dojmującą samotnością Szlachetna Paczka uruchomiła specjalny telefon wsparcia dla seniorów „Dobre słowa”. Dzwonić można codziennie w godzinach 10:00-12:00 oraz 17:00-19:00 pod numer 12 333 70 88. To ważne, żeby o telefonie dowiedziały się osoby starsze. „Dobre słowa” mają zagościć tam, gdzie są seniorzy – w szpitalach, w domach opieki, na klatkach schodowych czy w sklepach, dlatego zachęcamy, aby opowiedzieć o infolinii znajomym, poinformować sąsiadów. Niech starsi i samotni wiedzą, że ktoś na nich czeka.

Połączenia od samotnych osób starszych odbierają specjaliści, psychologowie oraz terapeuci. Zapewniają oni dzwoniącym odpowiednie wsparcie emocjonalne oraz – w razie potrzeby – łączą ich z lokalnymi wolontariuszami Szlachetnej Paczki, którzy oferują pomoc w załatwieniu spraw urzędowych czy zrobieniu dodatkowych zakupów, a w kolejnym etapie – budują z seniorem relację opartą na kontakcie i wzajemnym wsparciu. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij