W Czechach zadebiutowała nowa stacja informacyjna CNN Prima NEWS

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
W Czechach zadebiutowała nowa stacja informacyjna CNN Prima NEWS

Na rynku czeskim 3 maja br. został uruchomiony lokalny kanał CNN – CNN Prima NEWS. Nowa stacja informacyjna przez 7 dni w tygodniu będzie dostarczała widzom przegląd najważniejszych wydarzeń z Czech i ze świata.

Stacja CNN Prima NEWS rozpoczęła swoją misję dostarczania obiektywnych i opartych na agenda-setting informacji za pośrednictwem telewizji oraz platform cyfrowych. Emitowane w języku czeskim treści są redagowane przez zespół liczący blisko 100 dziennikarzy, w tym także wielu rozpoznawalnych w kraju. Nowy kanał nadaje z największego i najnowocześniejszego studia w Europie Środkowej, zlokalizowanego w centrum Pragi. Oprócz oryginalnych, tworzonych przez praski zespół materiałów, CNN Prima NEWS będzie transmitować flagowe programy CNN International – „Quest Means Business” czy „Amanpour”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stacja CNN Prima NEWS jest nadawana na terenie całych Czech za pośrednictwem naziemnej oraz płatnej telewizji cyfrowej, a dodatkowe treści są również dystrybuowane na stronie www.cnn.iprima.cz oraz w mediach społecznościowych. Co więcej, kanał jest dostępny na Słowacji dzięki płatnej telewizji cyfrowej.

Wraz z premierą CNN zyskuje strategicznego partnera, którego zespół redakcyjny umożliwia relacjonowanie najważniejszych wiadomości i wydarzeń z Czech. CNN Prima NEWS funkcjonuje w oparciu o licencję partnerską pomiędzy Grupą Prima, jedną z wiodących firm medialnych w Czechach, a CNN International Commercial (CNNIC). Licencja przewiduje m.in. dostęp do treści i programów z całego portfolio CNN. Przed uruchomieniem czeskiego kanału partnerzy ściśle współpracowali w celu przygotowania infrastruktury oraz zapewnienia szkoleń i usług doradczych w obszarach produkcji treści czy standardów i praktyk dot. pracy w newsroomie.

– Współpracujemy z firmami medialnymi na całym świecie i cieszymy się, że CNN Prima NEWS dołącza do naszej globalnej sieci afiliacyjnej. Na podstawie zawartej umowy licencyjnej, ściśle współpracowaliśmy z Prima Group, aby zadbać o odpowiednią infrastrukturę, zapewnić potrzebne szkolenia czy służyć radą w różnych kwestiach związanych z uruchomieniem stacji. Z przyjemnością obserwujemy debiut nowego, lokalnego kanału w Czechach wydawanego pod marką CNN – powiedział Kostas Oikonomou, vice president of strategic partnerships w CNN International Commercial.

– Bardzo cieszymy się z uruchomienia CNN Prima NEWS w Czechach. Jest to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń medialnych w naszym kraju – nowa stacja oferuje ciekawe programy emitowane w języku czeskim przez siedem dni w tygodniu. CNN Prima NEWS w swoim portfolio ma prawie 30 programów, które poprowadzi ponad 40 dziennikarzy. Zaproponuje widzom także nowe godziny nadawania wiadomości. Ponadto stacja może pochwalić się największym i najnowocześniejszym studio w Europie Środkowej. Wraz z kanałem ruszyła również platforma online – dodał Marek Singer, CEO Grupy Prima.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij