Taco Hemingway i Quebonafide rapują w ramach akcji #hot16challenge2 i zbierają pieniądze dla medyków

Taco Hemingway i Quebonafide rapują w ramach akcji #hot16challenge2 i zbierają pieniądze dla medyków

Od kilku dni internet podbija akcja pod hasłem #hot16challenge2, w ramach której polscy raperzy przygotowują 16 wersów na dowolny temat i nominują do udziału w challengu kolejnych artystów. W inicjatywę zaangażowali się już m.in. duet Taconafide, zaś celem akcji jest zbiórka pieniędzy dla medyków.

Akcja #Hot16Challenge ma swoje początki w 2014 roku – zapoczątkował ją artysta znany jako Solar. Polegała ona na nagraniu 16 wersów na dowolny temat i nominowaniu do udziału w challengu kolejnych artystów, którzy w ciągu 72 godziny musieli opublikować swoją odpowiedź. Wówczas w inicjatywie wzięli udział tacy raperzy, jak m.in. Ten Typ Mes, Tede  czy Kękę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kilka dni temu w internecie rozpoczęła się druga odsłona akcji, tym razem pod hasłem #hot16challenge2, zaś jej celem jest zbiórka pieniędzy na wsparcie medyków w walce z koronawirusem. Artyści, którzy biorą udział w inicjatywie, zachęcają internautów do przekazywania datków m.in. za pośrednictwem portalu SiePomaga.pl – sami też wpłacają pokaźne sumy pieniędzy na rzecz służby zdrowia.

W akcji wzięli już udział m.in. duet Taconadife, Mata, Rosalie, Dawid Podsiadło, Paweł Domagała, a nawet Zbigniew Stonoga.

Do tej pory udało się już zebrać ponad 650 tys., a nowe filmiki stworzone w ramach challengu znaleźć można m.in. na tej stronie. 

PS

Popularny polski raper po raz kolejny zaskoczył swoich fanów – w ramach promocji nowego albumu pt. „Romantic Psycho” Quebonafide opublikował film, w którym w niekonwencjonalny sposób poinformował widzów o przekazaniu dużej sumy pieniędzy na cele charytatywne.

PS2

Podczas serii internetowych koncertów pod hasłem One World: Together At Home, w których wzięły udział takie osobistości jak m.in. Lady Gaga, Elton John, Celine Dion, Pharrell czy Paul McCartney, udało się zebrać 127,9 mln dolarów. Środki te zostaną przekazane na walkę z koronawirusem.

PS3

4 kwietnia br. na platformie Player.pl odbyła się seria internetowych koncertów zorganizowanych w ramach akcji #koncertdlabohaterów. Podczas transmisji na żywo udało się zebrać ponad 4 mln złotych na walkę z pandemią.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij