Odmrażanie kultury w praktyce. Going. organizuje wideokonferencję z przedstawicielami muzeów i galerii sztuki

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Odmrażanie kultury w praktyce. Going. organizuje wideokonferencję z przedstawicielami muzeów i galerii sztuki

Decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego od 4 maja – po blisko dwóch miesiącach ścisłego lockdownu – umożliwione zostało ponowne otwarcie muzeów i galerii sztuki. Reaktywacja rzeczonych instytucji musi odbywać się przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych oraz spełniać wytyczne...

... Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Co to oznacza w praktyce? Jak w „nowej rzeczywistości” możemy brać udział w kulturze bez ryzyka i w odpowiedzialny sposób? Dowiemy się tego z wideorozmowy Going. z przedstawicielami najważniejszych muzeów i galerii sztuki w kraju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zakaz działania instytucji kulturalnych został częściowo zdjęty, nie oznacza to jednak, że faktycznie muszą się one otworzyć 4 maja. O czasie, trybie i dokładniejszych procedurach decydować mają dyrektorzy placówek, w porozumieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi. Proces ten musi spełniać specjalne wytyczne, obejmujące: ograniczenie liczby zwiedzających, przygotowanie nowych regulaminów, zmianę tras zwiedzania, a także zakaz organizacji wydarzeń dla większych grup. Obiekty muszą również – rzecz jasna – zostać zdezynfekowane.

W pierwszej wideokonferencji z cyklu Going.talks – Odmrażanie kultury w praktyce: muzea i galerie sztuki, gośćmi będą przedstawiciele takich instytucji, jak:

  • Hydropolis
  • Centrum Nauki Kopernik
  • EC1 Łódź – Miasto Kultury
  • Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
  • Muzeum Śląskie
  • Spotkania Kultur

Prowadzący rozmowę Lech Podhalicz postara się ustalić: kiedy realnie można będzie odwiedzić wystawy, jakie zasady będą obowiązywać odwiedzających, a także jakie środki bezpieczeństwa należy przedsięwziąć, by nasze wyjście było w pełni pozbawionym ryzyka spotkaniem ze sztuką. Rozmowa odbędzie się 13 maja o godz. 12:00 i będzie transmitowana na żywo na facebookowej stronie Going. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij