Lidl wprowadza nową formę zakupów – rezerwacja produktów przez internet, a odbiór w sklepie stacjonarnym

Lidl wprowadza nową formę zakupów – rezerwacja produktów przez internet, a odbiór w sklepie stacjonarnym

Lidl wprowadza nowy sposób robienia zakupów – od 23 maja br. klienci będą mogli dokonać internetowej rezerwacji produktów, a następnie odebrać je w sklepie stacjonarnym sieci.

W dobie pandemii koronawirusa, a także w związku z wieloma obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, sieci handlowe postanowiły wdrożyć liczne rozwiązania, których celem było usprawnienie robienia zakupów. Przykładem tego jest chociażby Lidl, który tymczasowo w kwietniu br. postanowił nieco zmienić model funkcjonowania swoich sklepów i znacznie wydłużyć godziny pracy marketów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz sieć postanowiła pójść o krok dalej i wprowadzić nową opcję robienia zakupów – już od 23 maja br. klienci będą mogli na stronie internetowej marki wybrać produkty, które chcą kupić, a następnie odebrać je w sklepie stacjonarnym. 

Nowa usługa sieci kierowana jest do tych osób, które w związku z panującą pandemią koronawirusa nie chcą spędzać zbyt wiele czasu wśród innych klientów w sklepie.

Opcja rezerwacji produktów przez internet na tę chwilę jest w fazie testowej i dostępna jest w wybranych sklepach sieci Lidl.

PS

Podobną usługę wprowadziła niedawno sieć Stokrotka – w jej ramach klienci mogą robić zakupy w internecie, a po ich odbiór udać się do najbliższej placówki. Na razie z opcji tej mogą skorzystać mieszkańcy Lublina i okolic.

PS2

Pod koniec marca br. popularne sieci handlowe postanowiły wprowadzić szereg rozwiązań z myślą o ochronie seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem koronawirusem – są to m.in. specjalne godziny na zakupy oraz pierwszeństwo przy kasie.

PS3

Netto wprowadziło nowe narzędzie, które ma na celu usprawnienie kolejek w sklepach i tym samym zapewnienie bezpieczeństwa klientom – sieć udostępniła na swojej stronie internetowej funkcję śledzenia natężenia ruchu w każdym ze swoich marketów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij