Rusza Facebook Shops, czyli nowe narzędzie do sprzedaży online dla małych i średnich marek

Rusza Facebook Shops, czyli nowe narzędzie do sprzedaży online dla małych i średnich marek

19 maja br. Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, zapowiedział wprowadzenie nowego narzędzia – Facebook Shops. Dzięki niemu małe i średnie firmy będą mogły łatwiej niż kiedykolwiek dostosować się do handlu w sieci, oferując nowe doświadczenie odkrywania i kupowania produktów swoim klientom.

Wiele małych firm boryka się obecnie z trudnościami ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu fizycznych sklepów w związku z pandemią koronawirusa. Aby ułatwić właścicielom pozostawanie w kontakcie z klientami oraz pomóc im przenieść swoją sprzedaż do internetu, popularny portal społecznościowy postanowił wprowadzić nowe narzędzie – Facebook Shops.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Rozwiązanie to umożliwi firmom stworzenie w prosty sposób jednego sklepu internetowego z którego klienci będą mogli korzystać zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Każda marka będzie mogła wybrać ze swojej oferty te produkty, które chce zaprezentować w sklepie, a następnie dostosować jego wygląd za pomocą obrazu w tle i kolorowych motywów eksponujących markę. 

Co więcej, gdy klient będzie potrzebował pomocy lub porady, dostępna będzie również możliwość wysłania bezpośredniej wiadomości do firmy za pośrednictwem WhatsAppa, Messengera lub Instagram Direct. W ten sposób użytkownicy będą mogli zadać pytanie o produkt lub też poprosić o dane dotyczące swojej przesyłki.

Rozwiązanie Facebook Shops zostało wdrożone 19 maja br., zaś jego dostępność będzie stopniowo rozszerzana w ciągu najbliższych miesięcy.

Facebook rozpoczął również testy rozwiązań lojalnościowych ułatwiających otrzymywanie nagród od ulubionych marek. W ten sposób klienci będą mogli podłączyć punkty zbierane w lokalnej kawiarni do swojego konta w portalu społecznościowym i w łatwy sposób monitorować przysługujące im bonusy. 

PS

W połowie maja br. platformy Facebook oraz Instagram wprowadziły liczne udogodnienia dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pozwolą im odnaleźć się w przestrzeni cyfrowej, a także utrzymywać stałe relacje z klientami.

PS2

Instagram kontynuuje wprowadzanie nowych funkcji, których celem jest wspieranie lokalnych biznesów podczas pandemii koronawirusa – niedawno platforma udostępniła tzw. Karty podarunkowe m.in. do sklepów, księgarni czy też restauracji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij