Rusza kampania aplikacji streamingowej Empik Music

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rusza kampania aplikacji streamingowej Empik Music

Słuchanie muzyki na własnych zasadach – to główny przekaz właśnie startującej kampanii promującej aplikację do streamingu muzyki Empik Music.

Kampania ma charakter produktowo-wizerunkowy. Jej celem jest wprowadzenie nowej na rynku platformy streamingowej i aplikacji muzycznej Empik Music, w tym m.in. budowanie jej świadomości i wizerunku w poszczególnych segmentach grupy docelowej (zdefiniowanej jako kobiety i mężczyźni z miast powyżej 50 tys. mieszkańców, w wieku 18-44 lat).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Komunikacja, która obejmuje przede wszystkim digital i instore, będzie kierowana do wyselekcjonowanych segmentów odbiorców w ramach tej grupy – dobranych na podstawie zwyczajów zakupowych, częstotliwości zakupów muzycznych, wyboru kanału zakupów online vs offline, itp.

– Empik jest największym sprzedawcą muzyki w Polsce. Od wielu lat, a właściwie „od zawsze”, jest kojarzony i silnie z nią związany. Badania potwierdzają, że zaraz po książkach, muzyka jest drugim najsilniejszym skojarzeniem z marką Empik. Brand jest także kojarzony ze spotkaniami z artystami, również właśnie muzycznymi, których organizujemy kilkaset rocznie. W ten sposób promujemy początkujących muzyków i wspieramy tych już znanych. Jednocześnie jesteśmy firmą technologiczną, z sukcesem operującą w środowisku e-commerce i mobile. Dlatego wprowadzenie na rynek własnej platformy streamingowej Empik Music to dla nas bardzo naturalny krok. Cieszymy się, że przy tym bardzo ważnym dla nas projekcie współpracujemy z agencją Kamikaze, której propozycje na poziomie strategicznym i kreatywnym najbardziej odpowiadały naszym potrzebom związanym z debiutem platformy – mówi Aneta Pańkowska, koordynator działań marketingowych Empik Music

Agencja Kamikaze jest odpowiedzialna m.in. za przygotowanie strategii działań launchujących oraz wypracowanie idei kreatywnej i storytellingu dla działań digital oraz instore, wprowadzających na rynek Empik Music, a także za działania związane z kampanią digital, w tym wypracowanie konceptu oraz nadzór nad produkcją wizerunkowego spotu wideo, który promuje aplikację.

Za montaż oraz postprodukcję spotu wizerunkowego odpowiada Warsaw Production, a za udźwiękowienie spotu – Studio Głośno. 

Głównym przekazem kampanii jest „słuchanie muzyki na własnych zasadach”, na różne sposoby. Działania toczą się wokół hashtagu #tomigra.

– Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Lubimy kiedy to, czego słuchamy, współgra z tym, co robimy i pokazuje jacy jesteśmy. Nie ma dobrych lub złych sposobów na słuchanie muzyki - lubimy po prostu słuchać muzyki po swojemu. Ten przekaz to trzon komunikacji aplikacji Empik Music. Każdy słucha muzyki na własnych zasadach. Podsumowuje to hasztag #tomigra, który obecny jest w nurcie wizerunkowym kampanii – mówi Katarzyna Barczuk, senior account manager w Kamikaze.

Koncept graficzny materiałów promocyjnych bazuje na „fali” (fali dźwięków muzycznych), jako głównym elemencie całej kampanii. W materiałach animowanych (wideo wizerunkowym oraz krótkich 6-sekundowych formach) fala porusza się i nadaje przekazowi dynamiki - jej ruch i tempo podkreślają muzykę w spocie. Produktowy nurt kampanii koncentruje się na twardych benefitach (np. możliwości tworzenia własnych bibliotek muzycznych i odtwarzania bez dostępu do sieci, dostępie do usługi przez 30 dni za darmo itp.), natomiast wizerunkowy bazuje na przedstawianiu różnych sposobów słuchania muzyki, zawsze na własnych zasadach. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij