Lidl Polska przystępuje do realizacji programu „United Nations Global Compact” w zakresie zrównoważonego rozwoju

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lidl Polska przystępuje do realizacji programu „United Nations Global Compact” w zakresie zrównoważonego rozwoju

Lidl Polska, jako część Grupy Lidl, podpisał porozumienie w ramach inicjatywy ONZ – „Global Compact”, która od 2000 r. stanowi największą na świecie inicjatywę skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W ramach przystąpienia do inicjatywy ONZ „Global Compact”, Lidl Polska zadeklarował realizację 10 podstawowych zasad programu z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Realizacja założeń programu jest możliwa m.in. dzięki współpracy z rządem, administracją publiczną, sektorem prywatnym, organizacjami pozarządowymi i instytucjami naukowymi ONZ.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Przystępując do „United Nations Global Compact”, potwierdzamy nasze długofalowe podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju. Inicjatywa stwarza korzystne ramy organizacyjne dla prowadzenia działalności biznesowej w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, pod względem ekonomicznym, ekologocznym i społecznym – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications Lidl Polska.

Sieć Lidl Polska podkreśla, że respektowanie praw człowieka oraz ochrona środowiska naturalnego to elementarne zasady działalności i fundamenty strategii firmy – dotyczy to przede wszystkim zaopatrywania w towary. W swoich działaniach Lidl koncentruje się na realizacji społecznych i ekologicznych obowiązków wynikających z funkcjonowania sieci w całym łańcuchu wartości.

Lidl Polska stawia na transparentność. Z tego powodu o rezultatach i postępach wdrażanych działań firma informuje oraz będzie regularnie informować w raportach zrównoważonego rozwoju. Prowadzone przez Lidla analizy ryzyka umożliwiają dokonywanie oceny sytuacji na bieżąco. Pozwala to na dokładną identyfikację istniejących oraz potencjalnych zagrożeń w łańcuchu dostaw oraz na reakcję. Na tej podstawie, przy jednoczesnym uwzględnieniu dynamiki zmian warunków społecznych i ekologicznych związanych z zakupem towaru, Lidl stale rewiduje swoje działania oraz wprowadza uzasadnione optymalizacje.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij