Reebok zerwał wieloletni kontrakt z firmą CrossFit po rasistowskim wpisie jej prezesa

Reebok zerwał wieloletni kontrakt z firmą CrossFit po rasistowskim wpisie jej prezesa

Marka Reebok poinformowała o zerwaniu wieloletniego kontraktu z firmą CrossFit tuż po tym, jak jej prezes – Greg Glassman – opublikował na Twitterze wpis, w którym w rasistowski sposób nawiązał do głośnej śmierci George'a Floyda.

Od dobrych kilkunastu dni w całych Stanach Zjednoczonych trwają masowe protesty przeciwko rasizmowi. Są one echem głośnej śmierci George'a Floyda – 46-letni czarnoskóry mieszkaniec Minnesoty został bowiem uduszony przez policjanta podczas interwencji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od tego czasu w USA rozgorzała dyskusja na temat problemu nienawiści na tle rasowym w USA, a także brutalności tamtejszych funkcjonariuszy policji. Jak informowaliśmy, głośny ruch #BlackLivesMatter poparło wiele marek – od Netfliksa, po YouTube’a czy TikToka. 

Napiętą sytuację w Stanach Zjednoczonych postanowił na Twitterze skomentować Greg Glassman, prezes i twórca programu sportowego CrossFit – odpowiedział on bowiem na wpis ośrodka naukowego Institute for Health Metrics and Evaluation potępiający rasizm i wszelkie jego objawy słowami „It’s Floyd-19”. 

Krótko po tym na CEO firmy CrossFit spadła fala krytyki – internauci zarzucili mu przede wszystkim naśmiewanie się i bagatelizowanie problemu amerykańskiego społeczeństwa.

W efekcie przedstawiciele marki Reebok wydali oficjalnie oświadczenie, w którym potępili komentarz Grega Glassmana i poinformowali o zerwaniu 10-letniej współpracy z firmą CrossFit.

PS

W związku z licznymi protestami w Stanach Zjednoczonych, które wybuchły tuż po tym, gdy czarnoskóry George Floyd zmarł w trakcie policyjnej interwencji, marka Lego postanowiła wstrzymać reklamy zestawów zabawek z postaciami funkcjonariuszy policji.

PS2

Słynny brytyjski artysta znowu nie pozostał obojętny na problem, o którym mówi cały świat i postanowił skomentować go w charakterystyczny dla siebie sposób. Jednocześnie za pomocą swojej nowej pracy Banksy wyraził poparcie dla ruchu Black Lives Matter.

PS3

2 czerwca br. Instagram zalały zdjęcia czarnych kwadratów, które oznaczane były hashtagiem #BlackoutTuesday. Viralowa akcja była odpowiedzią na niedawne rasistowskie zdarzenie w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie wyrazem wsparcia dla czarnej społeczności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij