COS prezentuje zimową kolekcję

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
COS prezentuje zimową kolekcję

Kolekcja COS jesień-zima 2020 powstała z obserwacji przenikających się środowisk: naturalnego i stworzonego przez człowieka. Źródłem inspiracji były dzieła nowych technologii, które ulegają prawom przyrody i zdradzają organiczny upływ czasu.

Refleksja nad pochodzeniem materiałów pobudza do odpowiedzialnego pozyskiwania tkanin, w tym ponownego użycia surowców lub zmiany ich przeznaczenia. Plastik z naszych oceanów zyskuje więc drugie życie w postaci nylonowej tkaniny. Butelki i sieci rybackie przekształcane są w gładką przędzę, spajane z surowym lnem i włóknami organicznego papieru. Granice materiałoznawstwa zostają przekroczone, by tworzyć zupełnie nową jakość ekologicznej mody.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sezonowa paleta barw jest intrygującym miksem neutralnych odcieni. Krem, beż i szarości stanowią jej bazę. Łagodne tło, na którym rozbrzmiewają elektryczny błękit, ciepły oranż, sosnowa zieleń i wiesiołkowy róż.

Uosobieniem inspiracji w damskiej kolekcji stały się płynnie połączone skrajności: klasyczne krawiectwo garniturów i lejące draperie spódnic. Dekolty i linie ramion ulegają asymetrycznym przeobrażeniom. W połączeniu z tkaninami o bogatych teksturach, tworzą świeże i zaskakujące formy. Technicznego ducha kolekcji podkreśla czuły na temperaturę materiał – ujawniający abstrakcyjny wzór w zimną pogodę.

Architektura i perspektywa stale wyznaczają czyste linie kolekcji męskiej. Wyrazem zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych ideałów, staje się nieśmiertelna biała koszula. W połączeniu z przejrzystym pomarańczowym topem z odzyskanego nylonu, nabiera nowego wymiaru i podlega kolorowym regułom nowoczesnej garderoby. Dopasowany przejściowy płaszcz z wełny i przetworzonego nylonu luźno opiera się na ciele, funkcjonalne kieszenie i minimum dodatków zapewniają mu wygodę w noszeniu. Skórzana bluza w bladym odcieniu lila i obszerny płaszcz z szorstkiej wełny nabierają przeskalowanych proporcji. Sznurkowy ściągacz dodaje sportowego stylu klasycznym sztruksom.

Rdzeń kolekcji ubrań uzupełniają eklektyczne akcesoria. Techniki składania skóry – zgodne z ideą zero-waste – pozwoliły na stworzenie wszechstronnych kopertówek. Lina z recyklingu wzbogaca pozostałe modele toreb, urozmaicone pikowaniem i wzmocnieniami. Odzyskany nylon wykorzystano do produkcji lekkich saszetek, minimalistycznych w kształcie. Klasyczne sztyblety odtworzono z ekologicznie garbowanej, bezchromowej skóry. Pozyskane z recyklingu srebro i kwarc tworzą kolekcję klasycznej biżuterii o miękkich, lecz wyrazistych formach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij