Sieć sklepów Biedronka wspiera seniorów kwotą ponad 1 mln złotych w akcji charytatywnej „Nadzieja” zainicjowanej przez Wydawnictwo Agora

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Sieć sklepów Biedronka wspiera seniorów kwotą ponad 1 mln złotych w akcji charytatywnej „Nadzieja” zainicjowanej przez Wydawnictwo Agora

Do darczyńców w akcji charytatywnej „Nadzieja” dołączyła sieć Biedronka, w której od dziś, 9 lipca można kupić książkę „Nadzieja”. Sieć przekazała 1 062 038 złotych na wsparcie seniorów.

„Nadzieja” to literacka akcja charytatywna zainicjowana przez Wydawnictwo Agora oraz polskich pisarzy i pisarek, w ramach której ukazała się książka złożona z tekstów m.in. Olgi Tokarczuk, Wiesława Myśliwskiego, Hanny Krall, Joanny Bator, Mariusza Szczygła, Andrzeja Stasiuka i  Magdaleny Grzebałkowskiej. Wszyscy zaangażowani w inicjatywę i powstanie książki pracują jako wolontariusze - cały dochód ze sprzedaży antologii wspiera domy opieki dla seniorów, którzy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia i najcięższego przebiegu COVID-19. Wyboru placówek dokonuje Fundacja Agory we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich – partnerem i patronem projektu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Kontaktujemy się z przedstawicielami ośrodków, które planujemy wesprzeć. To są fantastyczne rozmowy!  Dowiadujemy się  o tym, co domy czy hospicja robią dla podopiecznych, jak radzą sobie w pandemii, czego obawiają się w najbliższych miesiącach, jakie mają najpilniejsze potrzeby. Stąd wiemy gdzie przydadzą się fundusze na pościele, na łóżka rehabilitacyjne, dodatkową pomoc opiekuńczą, czy krosna do terapii zajęciowej. W rozmowach spotykamy ludzi i historie, które dają wielką moc do prowadzenia tej akcji – mówi Anna Kołtunowicz, wiceprezeska Fundacji Agory.

Od 22 maja br.  – czyli momentu pojawienia się książki w przedsprzedaży, na konto akcji wpłynęło 193 236 złotych, dzięki czemu organizatorzy mogli udzielić już pomocy pierwszym ośrodkom. Do akcji dołączyła sieć Biedronka, wspierając inicjatywę kwotą 1 062 038 złotych. „Nadzieja” jest dostępna  na półkach sieci sklepu od czwartku, 9 lipca.

– Biedronka od zawsze wspierała rozwój czytelnictwa w Polsce, a od początku pandemii wspierała również Polaków i polską gospodarkę za pomocą specjalnych programów skierowanych m.in. do seniorów. Książka „Nadzieja” dostępna od dzisiaj w sklepach sieci jest kolejnym takim działaniem łączącym dobroczynność z promocją wybitnej polskiej literatury, dlatego nie mogliśmy w nim nie wziąć udziału – zapewnia Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka.

Do projektu włączyli się również polscy muzycy, którzy nawiązując do kultowej piosenki „Over the rainbow” stworzyli swoisty hymn akcji „Nadzieja All Stars - Ponad tęczą”. Za aranżacje utworu odpowiedzialny jest Krzysztof Herdzin, a polską wersję tekstu napisał Jacek Cygan. Swoich głosów użyczyły najznamienitsze nazwiska polskiej sceny muzycznej - łącznie w nagraniach udział wzięło 21 osób. Utwór „Ponad tęczą” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem można znaleźć na kanale YouTube: tutaj.

Partnerami akcji są Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Agory oraz Empik.

Książka jest również dostępna online na Kulturalnysklep.plEmpik.com oraz w formie e-booka m.in. na Publio.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij