Burger King wprowadza ekologiczną wersję Whoppera

Burger King wprowadza ekologiczną wersję Whoppera

W wybranych amerykańskich miastach klienci marki Burger King będą mieli okazję spróbować „ekowhoppera” – czyli specjalną wersję kultowego burgera składającego się z mięsa bydła, które było karmione trawą cytrynową.

Wprowadzenie nowej wersji Whoppera zostało poprzedzone specjalnymi badaniami, które na zlecenie Burger King przeprowadziły Narodowy Uniwersytet Autonomiczny Meksyku oraz Uniwersytet Kalifornijski w Davis. Pokazały one, że dodawanie ok. 100 gramów liści trawy cytrynowej do codziennej diety krów pomaga uwalniać im nawet o 30% mniej metanu do atmosfery.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z tego powodu w wybranych restauracjach marki w Miami, Nowym Jorku, Austin, Portland i Los Angeles wprowadzony został specjalny Whopper z ekologiczną wołowiną pozyskaną z hodowli, na której bydło karmione było trawą cytrynową. 

Jak przyznali przedstawiciele marki, takim działaniem Burger King chce „przywrócić równowagę w diecie bydła”, którego mięso jest wykorzystywane w Whopperach.

PS

W listopadzie 2019 roku Burger King zaprezentował Rebel Whoppera – czyli burgera z roślinnym patty.

PS2

Spot zatytułowany „The Moldy Whooper” mógłby spokojnie stanowić swoistą antyreklamę dla jakiejkolwiek restauracji – przedstawia on bowiem pleśniejącego burgera. Lecz Burger King w ten sposób postanowił pokazać, że oferowany przez niego produkt nie zawiera konserwantów, ani też sztucznych barwników.

PS3

Pod koniec maja br. włoski oddział Burger Kinga wprowadził do swojego menu burgera, który nosił nazwę „Social Distancing Whopper” – danie z potrójną porcją cebuli miało za zadanie zachęcić klientów sieci do zachowywania dystansu społecznego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij