Władze Poznania rozdawały mieszkańcom sadzonki lawendy i wrzosu w ramach akcji ratowania pszczół

Władze Poznania rozdawały mieszkańcom sadzonki lawendy i wrzosu w ramach akcji ratowania pszczół

Z okazji tegorocznego ogólnopolskiego dnia pszczoły, który obchodziliśmy 8 sierpnia br., przy niektórych poznańskich przystankach pojawiły się sadzonki lawendy i wrzosu. W ten sposób władze miasta zachęcają mieszkańców do sadzenia roślin, które są bardzo przyjazne tym owadom.

W piątek 7 sierpnia br. nieopodal wybranych poznańskich przystanków komunikacji miejskiej stanęły doniczki z roślinami miododajnymi. Były one częścią inicjatywy „Poznań dla pszczół”, której celem jest ratowanie zagrożonych wyginięciem owadów. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach akcji każdy chętny mógł wziąć sadzonkę do domu, a następnie umieścić ją na balkonie lub tarasie – w ten sposób taka osoba przyczyniała się do tworzenia miejsc dających pokarm owadom zapylającym.

Doniczki z roślinami były dostarczane co kilka godzin przez cały piątek z uwagi na to, że rozchodziły się w błyskawicznym tempie.

 zdjęcie: facebook.com/mpkpoznan

PS

W dwóch lokalizacjach w Gdańsku – przy ulicy Grobla IV i Za Murami – pojawiło się kilkanaście skrzyń z wieloma kompozycjami ziół, takich jak m.in. bazylia kulinarna, lubczyk czy koper. Inicjatywa jest częścią projektu edukacyjnego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

PS2

Organizacja Porozumienie dla Pragi zainicjowała świetną, prośrodowiskową akcję pod hasłem #ZaadoptujDonicę”. W jej ramach mieszkańcy Warszawy dają drugie życie opuszczonym, miejskim donicom.

PS3

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Pszczoły studio projektowe SPACE10 należące do sieci IKEA udostępniło specjalną instrukcję, dzięki której w prosty sposób zbudujemy nasz własny domek dla tych owadów.

PS4

Takiej influencerki jeszcze nie było – pszczoła o imieniu B. za pomocą konta na Instagramie zwraca uwagę na problem wymierania pszczelich rodzin.

PS5

W kwietniu 2019 roku Pornhub wprowadził nową kategorię filmów poświęconą pszczołom – BeeSexual, w której za każde wyświetlenie filmu, platforma przekazywała pieniądze na organizacje ratujące te owady.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij