JBees, czyli pasieka na dachu katowickiego biura JCommerce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
JBees, czyli pasieka na dachu katowickiego biura JCommerce

W lipcu tego roku firma JCommerce dołączyła do inicjatywy pszczelarzy miejskich i na dachu katowickiego oddziału firmy powstała pasieka, w której zamieszkały 2 pszczele rodziny, łącznie 15 tysięcy pszczół.

Akcja jest częścią inicjatywy promowanej przez Urząd Miasta Katowice, która ma na celu zahamowanie zjawiska masowego wymierania pszczół miodnych na świecie poprzez budowę pasiek w miastach. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– W Katowicach od trzech lat siejemy łąki, które są schronieniem dla małych zwierząt, a także owadów. Teraz idziemy o krok dalej i zakładamy ule – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

W mieście powstało już kilkadziesiąt uli, m.in. na dachach NOSPR, miejskich basenów, Wydziału Prawa i Administracji UŚ, biurowców Tiramisu czy też na dachu Katowickiego Centrum Biznesu. 

– W budowę miejskiej pasieki zaangażowani byli nasi pracownicy, którzy sami zaprojektowali i przygotowali przestrzeń dla pszczół. Wspólnie pomalowali dach, zasadzili rośliny miododajne i zorganizowali przeprowadzkę pszczół z dotychczasowej pasieki w nowe miejsce – mówi Piotr Zyguła, CEO w JCommerce. 

Miejskie pasieki

Wymieranie pszczół związane jest z wykorzystaniem w nowoczesnym rolnictwie dużej ilości pestycydów, GMO czy też popularnością upraw monokulturowych, które są dla pszczół niekorzystne. Wszystko to sprawia, że pszczoły mają znacznie lepsze warunki do życia właśnie w miastach, w których te niekorzystne czynniki nie występują. Również smog nie jest dla nich zagrożeniem, ponieważ występuje jedynie zimą, a pszczoły żyją za krótko, żeby zdążyć zmagazynować toksyny. Poza tym mają one niezwykle wrażliwe receptory i bez problemu wyczuwają zanieczyszczenia w nektarze, więc produkowany w mieście miód niczym nie ustępuje temu, który powstaje na wsi.

Ekoodpowiedzialność biznesu

Firma JCommerce od lat angażuje się w inicjatywy wspierające zrównoważony rozwój, w tym celu wspiera akcje charytatywne, przekazuje sprzęt elektroniczny oraz meble biurowe szkołom i instytucjom pomocowym, zrezygnowała z dystrybutorów wody w plastikowych butlach oraz realizuje program oszczędzania energii. Budowa pasieki jest więc kolejnym krokiem w tym kierunku.

– Miód, zamiast plastikowych gadżetów? Jesteśmy na tak! Miodem z naszej pasieki będziemy się w przyszłości chętnie dzielić z uczestnikami meetupów i konferencji, a także targów pracy, na których poszukujemy nowych talentów do pracy w naszej firmie – mówi Magda Richta, HR Marketing & Employer Branding Leader w JCommerce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij