W Katowicach otwarty został sklep zero waste i wolny od plastiku – Symbioza

W Katowicach otwarty został sklep zero waste i wolny od plastiku – Symbioza

Symbioza to nowe miejsce na mapie Katowic w duchu zero waste. Nie znajdziemy tam plastikowych opakowań – wszystkie produkty będziemy mogli spakować do naszych własnych pudełek wielokrotnego użytku.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was o nowym, nietypowym miejscu w Łodzi, którego właściciele promują ideę zero waste i stawiają na ekologię. Na Gramy, bo taką nazwę nosi owy sklep, doczekał się już drugiej lokalizacji – tym razem w Warszawie. Teraz podobne miejsce znajdziemy również w Katowicach. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Symbioza to bowiem nowy sklep w duchu zero waste i wolny od plastiku. Znajdziemy tam produkty zbożowe, wszelkiego rodzaju przyprawy, kasze, ryże, makarony, mąki, strączki, orzechy, a także suszone owoce. Niebawem w asortymencie znajdą się również naturalne kosmetyki ręcznej roboty oraz oleje. Wszystkie te produkty zapakujemy do własnych opakowań wielokrotnego użytku. Jeżeli jednak takowych nie posiadamy – istnieje również możliwość skorzystania z darmowych papierowych torebek lub nabycia słoików w kilku rozmiarach. 

Pomysł na Symbiozę został zaczerpnięty z Kopenhagi, gdzie sklepy zero waste i wolne od plastiku stają się coraz popularniejsze i bardziej dostępne.

Sklep Symbioza znajduje się przy ul. 3 Maja 19 w Katowicach.

PS

W pewnej łódzkiej restauracji pojawił się Cosmetomat, czyli specjalny automat do sprzedaży środków czystości, którymi napełnia się własne pojemniki. W ten sposób poznańska firma chce walczyć z nadmierną ilością śmieci oraz plastiku.

PS2

W połowie czerwca br. w dawnej fabryce Poznańskiego w Łodzi została otwarta nowa, flagowa drogeria marki Rossmann. Sklep pełen jest nowoczesnych, a także proekologicznych rozwiązań – znajdziemy tam m.in. automaty do napełniania butelek żelem pod prysznic, szamponem czy też płynem do prania.

PS3

Zero waste to hasło, które w 2019 roku przeżywało swój rozkwit. Mówili o tym aktywiści społeczni, osobistości medialne, a nawet marki w swoich kampaniach. Czym dokładnie jest i na czym polega nurt zero waste?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij