Biznes, marketing i gry nowym haczykiem na konsumentów - raport GIT 2012

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Biznes, marketing i gry nowym haczykiem na konsumentów - raport GIT 2012

Praktyczne zastosowania gier i grywalizacji w marketingu, nowe możliwości dla biznesu, nowe kanały dotarcia do konsumentów, wyniki dedykowanego badania graczy - o tym wszystkim będzie można przeczytać w raporcie Game Industry Trends 2012.

Przedpremierowa odsłona raportu nastąpi podczas konferencji GIT 2012, która odbędzie się w dniach 17-18 września w Warszawie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Sprzedaż gier elektronicznych to dochodowy biznes, ale gry to również olbrzymie pole do popisu dla działów marketingowych firm i to niezależnie od wielkości biznesu – od małego i prężnego przedsiębiorstwa po wielkie korporacje. Jak dzięki grom dotrzeć do konsumentów naszych produktów i usług które nie są związane z grami? Jak przy pomocy gier i modnej ostatnimi czasy gamifikacji (zwanej również grywalizacją lub gryfikacją) wprowadzić nowy produkt na rynek lub zwiększyć jego sprzedaż?

Na te i inne pytania odpowie ponad 70-stronnicowy, bezpłatny raport Game Industry Trends 2012, a także uznani na świecie eksperci, którzy pojawią się na dwudniowej konferencji GIT 2012. Gościem specjalnym tegorocznej edycji GIT będzie Gabe Zichermann, autor światowego bestsellera „Game Based Marketing”, który przedstawi nam najnowsze trendy na szybko rosnącym rynku gamifikacyjnym.

Konferencję otworzy prezentacja wyników drugiej edycji badania graczy, z którego dowiemy się m.in. kim jest polski gracz, w jakie gry najczęściej gra, ile wydaje na granie. Pełne wyniki badania pojawią się w raporcie. Ponadto poznamy przykłady realizacji gier reklamujących produkty, zobaczymy reklamy i product placement w grach, przyjrzymy się strategiom zaistnienia marki w świecie grającego konsumenta.

Dla przykładu w Europie Zachodniej, a także USA, z gier, jako elementu wsparcia kampanii reklamowych korzystają najczęściej branże: motoryzacyjna, FMCG, odzieżowa, rozrywkowa, elektronika oraz producenci artykułów dla mężczyzn. Również w Polsce stały się częścią marketingowych działań mniejszych i większych przedsiębiorstw. Do tej pory gry lub powiązane z nimi mechanizmy angażowania konsumentów znalazły się w strategiach takich znanych na polskim rynku firm jak: GSM Plus, Orange, Play, Knorr, Axe, Nivea, Warner Bros., Eska, Netia, Panasonic, BMW oraz Volkswagen.

W 2011 r. konferencja i pierwsza edycja raportu spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jak będzie to wyglądało w tym roku? Z zapowiedzi głównym światowym trendem w marketingu w 2012 r. miały być gry i grywalizacja. Czy nadszedł już czas przełomu, czy też będziemy musieli poczekać do 2013 r.? W oczekiwaniu na nowy raport i kolejną edycję biznesowej konferencji zapraszamy do lektury raportu z 2011 r. (do pobrania na stronie: www.git2011.pl)

Wydawcami raportu Game Industry Trends 2012 są NowyMarketing oraz NoNoobs.pl S.A. Partnerem badania jest NK Research.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij