Igrzyska olimpijskie Los Angeles 2028 z unikatowym logo – będzie miało wiele wariantów

Igrzyska olimpijskie Los Angeles 2028 z unikatowym logo – będzie miało wiele wariantów

Organizatorzy igrzysk olimpijskich Los Angeles 2028 zaprezentowali oficjalne logo wydarzenia, nad którym pracowali nie tylko artyści, ale również sportowcy. Co ciekawe, jedna litera w logotypie będzie mieć łącznie aż 26 odmian.

Autorem oficjalnego logotypu przyszłych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2028 roku w Los Angeles, jest artysta Steven Harrigton. W tworzeniu znaku identyfikacyjnego wydarzenia pomagali mu znani sportowcy – m.in. sprinterka Allyson Felix, gimnastyczka Gabby Douglas oraz paraolimpijczyk i skoczek w dal Lex Gillette – a także osobistości ze świata show biznesu, takie jak m.in. piosenkarka Billie Eilish czy aktorka Reese Witherspoon. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Logotyp igrzysk olimpijskich Los Angeles 2028 przede wszystkich cechuje się tym, że jedyne stałe elementy to litera L oraz obydwie cyfry, natomiast litera A ma aż 26 odmian i reprezentuje symbole poszczególnych dyscyplin olimpijskich i paraolimpijskich, a nawet przedstawia konkretne osoby związane ze światem sportu. 

Jak podkreślili organizatorzy igrzysk, niekonwencjonalne logo zostało zaprojektowane z myślą o erze cyfrowej, w jakiej żyjemy i ma za zadanie reprezentować różnorodność oferowaną przez Los Angeles. 

PS

Zespół agencji Logaster postanowił przyjrzeć się bliżej trendom w tworzeniu logotypów i wyróżnił 10 najpopularniejszych na 2020 rok.

PS2

Słoweński artysta Jure Tovrljan postanowił nieco przerobić słynne logotypy najpopularniejszych marek w taki sposób, by nawiązywały do obecnych czasów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij