Kärcher czyści słynne schody w zamku Fontainebleau pod Paryżem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kärcher czyści słynne schody w zamku Fontainebleau pod Paryżem

W ramach sponsoringu kultury firma Kärcher zajmuje się czyszczeniem charakterystycznych , podkowiastych schodów w położonym na południe od Paryża zamku Fontainebleau. Osady, które pojawiły się na schodach, są usuwane w sposób przyjazny dla materiału przy użyciu różnorodnych technik czyszczenia.

W pierwszym etapie oczyszczona zostanie wewnętrzna galeria pod schodami i znajdujący się powyżej taras, natomiast oczyszczenie samych schodów nastąpi w przyszłym roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Szczególną cechą procesu czyszczenia tego obiektu jest konieczność znalezienia odpowiedniej techniki dla danego rodzaju zabrudzeń, jak również dostosowanie metody czyszczenia do zróżnicowanego podłoża z wapienia, piaskowca i cegły. Dzięki intensywnej i niezwykle konstruktywnej współpracy z konserwatorami, Urzędem Ochrony Zabytków i właścicielem zamku udało nam się osiągnąć zamierzony cel – opowiada Nick Heyden, który jest odpowiedzialny na miejscu za realizację projektu z ramienia firmy Kärcher.

Z biegiem lat na schodach i wokół nich gromadziły się osady z kurzu, sadzy, tłuszczu oraz osady wapienne, jak również narastała roślinna warstwa biogenna złożona z glonów, grzybów, porostów i czarnych narostów gipsowych. Aby je usunąć bez uszkadzania konstrukcji obiektu firma Kärcher stosuje różne, starannie dobrane techniki czyszczenia. W celu usunięcia roślinnej warstwy biogennej w obszarze zewnętrznym najpierw naniesiony został środek, który w znacznej mierze powoduje jej obumarcie. Następnie wszelkie pozostałości oraz nieusunięta pokrywa roślinna zostały delikatnie zlikwidowane za pomocą gorącej pary wodnej z wykorzystaniem urządzenia wysokociśnieniowego  z podgrzewaniem wody typu HDS. Dodatkowo czarne naloty gipsowe są delikatnie usuwane za pomocą strumienia mikrocząsteczek. Zużyta woda powstająca podczas czyszczenia jest zbierana i odpowiednio utylizowana. Sadza, tłuszcz i kurz w galerii wewnętrznej są usuwane za pomocą pary  urządzeniem HDS oraz parownicy profesjonalnej, natomiast osad wapienny za pomocą strumienia mikrocząsteczek.

– To dla nas ogromna radość, że możemy przyczynić się do zachowania tego pięknego zamku. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich osób zaangażowanych na miejscu realizacji projektu, które dzięki sprawnej współpracy umożliwiły przeprowadzenie tych skomplikowanych i wymagających prac porządkowych – dodaje Hartmut Jenner, prezes Zarządu firmy Alfred Kärcher SE & Co. KG.

Ponieważ podczas pracy materiał ścierny i woda rozpryskują się, obszary robocze są zamknięte. Zużyta woda i materiały ścierne są zbierane za pomocą dwóch różnych odkurzaczy specjalnych i przechowywane w osobnych pojemnikach. W ten sposób nawet metale ciężkie, takie jak ołów, które są potencjalnie obecne w murze, mogą zostać zebrane, a następnie odpowiednio zutylizowane. Ponadto eksperci firmy Kärcher korzystają z prysznica dekontaminacyjnego firmy Kärcher Futuretech, dzięki czemu ani oni, ani inne osoby nie mają kontaktu ze skażonym materiałem

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij