Nowa kampania Credit Agricole zachęca do społecznej odpowiedzialności

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nowa kampania Credit Agricole zachęca do społecznej odpowiedzialności

Czy widzowie pokochają „miętuski” i dinozaury? A może zrezygnują z jeżdżenia samochodem, tak jak Dawid Podsiadło w nowych spotach Credit Agricole... Bank właśnie rusza z jesienną kampanią, w której zachęca do oszczędzania pieniędzy i środowiska.

Credit Agricole przygotował nową kampanię promującą Konto dla Ciebie, aplikację do zdalnego otwierania konta CA24 Otwórz Konto, płatności mobilne oraz produkty oszczędnościowe. Kampania prowadzona jest w wielu kanałach komunikacji. Spoty reklamowe można obejrzeć w telewizji, kinie i internecie, a także usłyszeć w radiu. Poza promocją oferty produktowej, Credit Agricole zwraca uwagę na nadmierny konsumpcjonizm i zachęca do troski o środowisko naturalne.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nasza kampania odnosi się do bieżących trendów społecznych, takich jak: powszechne korzystanie z aplikacji cyfrowych, przemyślane wybory zakupowe zamiast szalonego konsumpcjonizmu oraz poczucie troski o innych i stan naszej planety. Chcemy wspierać te trendy i zachęcać do jeszcze większej społecznej odpowiedzialności – mówi Anna Płachta, dyrektor Departamentu Zintegrowanej Komunikacji Marketingowej i Digital.

Dwa spoty telewizyjne prezentują więc nie tylko ofertę banku, ale także zachęcają klientów do racjonalnego wydawania pieniędzy i oszczędzania (w spocie promującym konto i oprocentowanie 3% na Rachunku Oszczędzam) oraz rezygnacji ze zbędnych przejazdów samochodem, z myślą o środowisku naturalnym (w spocie promującym aplikację CA24 Otwórz Konto i konto z premią 200 zł w koncie). Spoty telewizyjne będą emitowane także w kinach. W takim samym, odpowiedzialnym duchu utrzymane są też dwa spoty radiowe banku.

Ponadto Credit Agricole prowadzi działania digital z wykorzystaniem nowoczesnych formatów w mediach społecznościowych (m.in. na Facebooku i Instagramie). Oferta widoczna jest też na wielu internetowych serwisach zewnętrznych oraz na stronie internetowej Credit Agricole. Bank postawił też na działania mobile i przekierowuje ze swoich kreacji bezpośrednio do sklepów Google Play i App Store, z których można pobrać aplikację CA24 Otwórz Konto.

Oprocentowanie 3% na Rachunku Oszczędzam i konto z premią 200 zł promują również materiały w placówkach bankowych – plakaty, ulotki, teczki i treści wyświetlane na ekranach Digital Signage oraz projekty na witrynach bankowych i drzwiach wejściowych do placówek, a także siatki lokalne. Bank zaplanował też komunikację bezpośrednią do klientów poprzez SMSy oraz wiele kreatywnych działań PR.

Autorem konceptu kreatywnego jesiennej kampanii jest agencja JUST, za produkcję spotów odpowiadał Opus Film, a planowanie i zakup mediów jest dziełem Zenith Media. Za działania na Facebooku i Instagramie odpowiedzialna jest agencja Bussines Factory, a koncept kreatywny dla gamerów i realizacja tych formatów to efekty pracy agencji Point of View. Pozostałe działania w internecie zrealizowane zostały we współpracy z agencjami Performics i CUBE Group.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij