#STOPRASIZMOWIWPRACY – rusza kolejna edycja kampanii Grupy T2S

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#STOPRASIZMOWIWPRACY – rusza kolejna edycja kampanii Grupy T2S

Mija rok od wprowadzenia przez Grupę T2S kampanii społecznej #STOPRASIZMOWIWPRACY, która ma za zadanie uświadamiać polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom, działającym w Polsce, iż rasizm i brak tolerancji wobec pracowników o odmiennym kolorze skóry czy religii to zjawisko powszechne.

Przez ten czas prowadzono program edukacyjny, który miał za zadanie odmienić postrzeganie pracowników – cudzoziemców jako tych, „gorszych”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Od samego początku powstania naszej grupy spółek T2S założyłyśmy sobie, iż dążyć będziemy do tego, aby nasi pracownicy z Indii, Bangladeszu, Nepalu, Ukrainy czy Białorusi mieli takie same prawa jak Ci, z Polski. Przeszłyśmy bardzo trudną, pełną przeszkód drogę w uświadamianiu innym, iż to, że pracownik pochodzi z Azji czy ze Wschodu nie jest w niczym gorszy od innych. W pracowniku z Azji trzeba dostrzec jego zdolności manualne i zaproponować mu pracę np. przy produkcji podzespołów elektronicznych w branży motoryzacyjnej bądź innej. Przedstawiciele krajów azjatyckich bowiem charakteryzują się zdolnościami manualnymi i cierpliwością niż siłą fizyczną jak w przypadku osób ze Wschodu, które często pracują w branży logistycznej – mówi Renata Wozba, prezes Grupy T2S.

Kampania ruszyła 6 miesięcy przed lockdown’em, który nałożył na firmy na całym świecie szereg blokad i utrudnień związanych z szerzeniem się Covid 19. Jednym z następstw pandemii było zamknięcie granic, a co za tym idzie upływ pracowników z zagranicy – ludzi, którzy m.in. napędzali polską gospodarkę. Branża przemysłowa, logistyczna czy budowlana w większości zatrudnia osoby właśnie stamtąd. Gospodarka stanęła w obliczy wielkiego kryzysu, a co za tym idzie braku rąk do pracy – w szczególności jeśli chodzi o pracowników fizycznych.

– Co prawda obecnie, gdy gospodarka pomału się odbudowuje firmy bardziej przychylnym okiem patrzą na pracowników cudzoziemców. Przedsiębiorstwa są bardziej otwarte na międzynarodowy team. To dobry omen w całej tej, trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Teraz jak rozmawiamy z naszymi Klientami dostrzegamy większy entuzjazm z ich strony wobec pracowników – cudzoziemców. Jeszcze pół roku temu była to duża przeszkoda. Czas pandemii – otworzył nowe horyzonty w myśleniu, a co za tym idzie w działalności wielu firm – mówi Renata Wozba.

Grupa T2S jako jedna z nielicznych odnotowała wzrost zatrudnienia w czasie pandemii, co wynikało wyłącznie z faktu, iż poprzez swój CSR i kampanię #STOPRASIZMOWIWPRACY zatrzymała większość swoich pracowników ze Wschodu, Azji czy Afryki poprzez zapewnienie im dobrych warunków pracy, a także dbałość o warunki socjalne. Podstawowym czynnikiem przy podpisywaniu umowy z Klientem jest dla firmy zapewnienie pracownikom maksimum bezpieczeństwa w miejscu pracy, nie tylko z obszaru BHP, co jest podstawą ale również pod względem równego traktowania.

O tym stanowi kodeks etyki firmy, który każde przedsiębiorstwo musi zaakceptować, zanim podpisze kontrakt na outsourcing pracowniczy.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij