IKEA chce otworzyć sklep z używanymi meblami

IKEA chce otworzyć sklep z używanymi meblami

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w Szwecji pojawi się pierwszy sklep sieci IKEA, w którym sprzedawane będą meble z drugiej ręki. W ten sposób marka chce walczyć z nadmierną konsumpcją i marnotrawstwem produktów.

IKEA już w ubiegłym roku ogłosiła uruchomienie pewnego programu, który został stworzony z myślą o naszym środowisku i zapobieganiu marnotrawstwa produktów. Mowa bowiem o rozwiązaniu „Druga szansa”, w ramach którego sieć odkupuje od klientów nieużywane już przez nich meble i ponownie wystawia je u siebie na sprzedaż w specjalnych miejscach w swoich marketach.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz marka postanowiła pójść o krok dalej i w planach ma otwarcie swojego pierwszego sklepu, w którym znajdą się wyłącznie używane meble, uprzednio poddane lekkiej renowacji.

W markecie dostępne będą również te produktu, które zostały uszkodzone na przykład podczas transportu do danego sklepu sieci. 

Projekt marki IKEA jest na razie w fazie testowej. Co ciekawe, sklep ma pojawić się w galerii handlowej ReTuna z produktami wyłącznie z drugiej ręki. Więcej na jej temat możecie przeczytać tutaj.

PS

Grupa Ingka, właściciel sieci IKEA, zamierza przetestować potencjalne oferty leasingu mebli, aby wesprzeć klientów w nabywaniu produktów marki, dbaniu o nie i przekazywaniu ich dalej w bardziej zrównoważony sposób. W Polsce testy tej usługi ruszą już w tym roku.

PS2

IKEA postanowiła stworzyć własną aplikację, za pomocą której podpowiada swoim klientom, jakie nawyki mogą zmienić w swoim życiu, by lepiej dbać o środowisko. 

PS3

W maju 2019 roku brytyjski oddział marki IKEA zaprezentował nową, całkowicie darmową, ekologiczną kolekcję zatytułowaną Lagom, za pomocą której brand chce zachęcić swoich klientów do upcyklingu .

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij