Kraków i Airbnb nawiązali współpracę – będą promować zrównoważoną turystykę

Kraków i Airbnb nawiązali współpracę – będą promować zrównoważoną turystykę

Władze Krakowa i przedstawiciele platformy Airbnb podpisały list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz zrównoważonej turystyki. Oba podmioty będą wspólnie upowszechniać wiedzę o zaletach odpowiedzialnego podróżowania, a także wymieniać się danymi o ruchu turystycznym.

Dla Airbnb to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach nowej współpracy z miastem Kraków, oba podmioty będą wspólnie pracować nad promocją odpowiedzialnej i zrównoważonej turystyki, a także zwiększać świadomość na temat Krakowa jako popularnej destynacji w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Polskie miasto zostanie też zaprezentowane w ramach najnowszej kampanii marketingowej Airbnb, która będzie skierowana do niemieckich turystów. Akcja ma wystartować już wkrótce, bowiem jak pokazują analizy platformy, wraz z początkiem jesieni goście zaczną ponownie planować podróże do miast.

Jakie działania będą realizowane w ramach współpracy? Otóż, przede wszystkim będą to warsztaty edukacyjne dla gospodarzy i gości, których celem będzie promowanie odpowiedzialnej turystyki, a także dostarczanie wyczerpujących informacji na temat odpowiedzialnych stron Airbnb. 

zdjęcie: facebook.com/wwwKrakowPL

PS

Na początku maja br. na ulicach Krakowa zagościła nowa kampania społeczna, której celem było wsparcie mieszkańców w radzeniu sobie z kwarantannową codziennością. Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprosiło do współtworzenia akcji ośmioro krakowskich grafików i artystów wizualnych oraz czworo ludzi pióra.

PS2

W ramach projektu Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste pod hasłem #blisko w krakowskiej Nowej Hucie pojawiły się mapy, które zachęcają mieszkańców do korzystania z usług w najbliższej okolicy i bycia zero waste.

PS3

W ubiegłym roku ruszyło Fairbnb, czyli etyczna alternatywa dla popularnego portalu Airbnb. Jednym z głównych celów nowej platformy jest niwelowanie negatywnego wpływu turystyki na odwiedzane miejsca.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij