Kreatywne przestrzenie cz.4

Kreatywne przestrzenie cz.4

Zielenie, fiolety, hamaki, leżaki, stoły do ping ponga, miejsce do grania w rzutki i koszykówkę - odsłaniamy kolejne kreatywne przestrzenie.

fot: siedziba Positionly

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W pierwszej odsłonie cyklu "Kreatywne przestrzenie" wnętrza swoich siedzib zaprezentowały: wrocławska agencja Lemon Sky, warszawskie: K2 i Autentika, VML Poland z Krakowa, Grupa Nokaut z Gdyni i Grupa Allegro z Poznania. W drugiej pokazaliśmy jak wygląda warszawskie biuro DDB, białostockie Infinity Group, krakowskie Grupy Adweb, bielsko-bialskie OX Media, gliwickie Positive Power i rzeszowskie Ideo. W trzeciej przedstawiliśmy warszawskie, wrocławskie i krakowskie biura Google Polska, gliwickie Chilid, XSolve i Future Processing oraz lubelskie Trzask! Studio Ożywiania Pomysłów.

Tym razem pokazujemy kreatywne przestrzenie Mindshare Polska, Positionly i IAI S.A..

Warszawa: Mindshare Polska

Od grudnia 2013 r., centrum dowodzenia Mindshare Polska zlokalizowane jest w przestrzeniach Millennium Park przy ul. Żaryna 2B w Warszawie. Nad projektem oraz wykonaniem aranżacji nowej siedziby czuwał zespół Gabrieli Owczarek z pracowni archipiSO, który miał niewątpliwą frajdę z odkrywania kolejnych odcieni, jakie może przybrać fiolet. W efekcie rozdzielił – trochę na ścianach, trochę na fotelach, trochę na dywanie. W Mindshare fiolet rządzi i inspiruje do działania!

A kreatywne myślenie to jedna z ważniejszych cech, którą muszą posiadać Original Thinkersi. Nie ważne czy jesteśmy w sali konferencyjnej, na korytarzu, na open-space czy w gabinecie CEO – wszędzie znajdziemy jakiś odcień Mindshare’owego fioletu:

 

Warszawa: Positionly 

Przy ulicy Kolejowej 5/7 mieści się siedziba Positionly. Liczące 600m2 powierzchni biuro miało odzwierciedlać charakter firmy. Jest to swobodna przestrzeń, bez widocznych podziałów. Wystrój odzwierciedla industrialny, startupowy klimat, z którego wyrosło Positionly. Prostota i minimalizm cechują wiele funkcjonalnych rozwiązań, zastosowanych w wystroju biura. Urozmaiceniem betonowego sufitu jest niestandardowy układ oświetlenia. Autorem projektu wnętrza jest Andrzej Kazulak.

Wyrazistym akcentem tego miejsca jest przede wszystkim ustawiona swobodnie na planie sala konferencyjna. Założeniem architekta było stworzenie wolnostojącego kubika, będącego miejscem spotkań dla całego biura. Dla podkreślenia klimatu, została ona obłożona czarną, matową blachą falistą. Całość idealnie komponuje się ze ścianą z cegły. Jedną z decyzji projektowych było pozostawienie betonowego sufitu oraz odwzorowanie struktury i kolorystyki na posadzce.

Odważne kolory podkreślają podziały funkcjonalne pomieszczeń, a jednocześnie ocieplają wizerunek biura. Oprócz elementów wyposażenia – hamaków czy leżaków, to właśnie zieleń odmienia wizerunek loftowych wnętrz. Trzy małe sale konferencyjne ze ścianami pokrytymi farbą tablicową są miejscami idealnymi do grupowej burzy mózgów czy spotkań z klientami. Wygłuszone budki telefoniczne to idealne rozwiązanie do przeprowadzania rozmów prywatnych.

Ze względu na specyfikę firmy, biuro dzieli się na dwie główne strefy. Łączy je tunel obłożony bluszczem, który wprowadza zarazem element natury do wnętrza. Miejscem zachowującym równowagę między pracą i relaksem jest playroom, wyposażony w konsolę Xbox czy stół do ping-ponga:

 

Szczecin: IAI S.A. 

Biuro IAI S.A. mieści się w centrum Szczecina i zajmuje jedno piętro nowoczesnego, otwartego w 2013 roku biurowca Piastów Office Centre. Na przestrzeni o łącznej powierzchni 700m2 mieszczą się dwie sale open space, trzy sale konferencyjne, długi korytarz z recepcją oraz sofami dla klientów, dwa pokoje należące do zarządu i jedna kuchnia z jadalnią oraz z miejscem do grania w rzutki. W IAI pracuje obecnie prawie 70 osób.

Kolory użyte w całym biurze, odpowiadają tym w znaku graficznym IAI (czerwony, zielony, pomarańczowy). Szczególnie interesujące są sale konferencyjne, których tapety i wystrój są w jednym z tych kolorów. Dzięki przeszklonym ścianom, sale open space zyskały na przestrzeni. Wszechobecne tablice i wspomniane szkło sprzyjają organizacji wewnętrznych szkoleń i kreatywnemu myśleniu. Biuro zostało zaprojektowane przy współpracy z Arkadiuszem Kulisiem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij