fot: Google Polska
W pierwszej odsłonie cyklu „Kreatywne przestrzenie” wnętrza swoich siedzib zaprezentowały: wrocławska agencja Lemon Sky, warszawskie: K2 i Autentika, VML Poland z Krakowa, Grupa Nokaut z Gdyni i Grupa Allegro z Poznania. W drugiej pokazaliśmy jak wygląda warszawskie biuro DDB, białostockie Infinity Group, krakowskie Grupy Adweb, bielsko-bialskie OX Media, gliwickie Positive Power i rzeszowskie Ideo.
Zobacz również
Tym razem prezentujemy warszawskie, wrocławskie i krakowskie biura Google Polska, gliwickie Chilid, XSolve i Future Processing oraz lubelskie Trzask! Studio Ożywiania Pomysłów.
Warszawa, Wrocław, Kraków: Google Polska
Google oficjalnie wystartowało w Polsce w 2006 roku – wtedy działalność rozpoczęło biuro w Warszawie. Obecnie biura Google działają w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu.
W Warszawie pracują polskie zespoły biznesowe, a od 2011 r. także grupa inżynierów:
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
biuro wrocławskie to jedno z centrów obsługi klientów reklamowych Google z całej Europy:
Słuchaj podcastu NowyMarketing
w Krakowie znajduje się centrum inżynierskie, w którym ponad 100 programistów pracuje nad globalnymi rozwiązaniami Google, m. in. infrastrukturą wyszukiwania:
Gliwice: Chilid i XSolve
Do własnych potrzeb, by pracowało się efektywniej, dopasowały otoczenie zespoły Chilid Web Design Agency (10 osób) i XSolve Skillful Software House (50 osób). Samodzielnie zaprojektowane wraz z przyjaciółmi (projekt architektoniczny Agnieszka Glińska, aranżacja wnętrza Chilid i Anna Pięta) biuro w budynku Loftów idealnie odzwierciedla wartości i DNA firmy. W przestrzeni zwycięża pomysł, nie drogie meble. Można tu także odpocząć na hamakach lub sofach, pograć na Wii, w piłkarzyki, pojeździć na deskorolkach, boksować w gruszkę.
Gliwice: Future Processing
FPark – kompleks biurowy plasującej się na 19. miejscu w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej Deloitte Technology Fast 50 w 2012 r. firmy Future Processing, – to obecnie dwa, połączone ze sobą, nowoczesne budynki Future One i Future Two z drewnianym tarasem, oczkiem wodnym i własnym parkingiem. W części Future One znajduje się m.in. fun room – pomieszczenie, gdzie można się zrelaksować w przerwie między obowiązkami zawodowymi, czyli np. pograć w bilard, piłkarzyki, na konsoli Xbox czy też obejrzeć film; siłownia i niewielkie atrium w miejsce klasycznej recepcji oraz przyjazny i zachęcający do spotkań oraz wymiany poglądów aneks kuchenny. Future Two z kolei oprócz biur, znajdują się także 3 aneksy kuchenne i 5 sal konferencyjnych, które wykorzystywane będą do licznych spotkań.
Obecnie trwają prace budowlane przy trzecim budynku – Future Three, gdzie będzie się mieścić ogólnodostępna – także dla mieszkańców Gliwic – siłownia, kantyna i miejsca do pracy. W nowopowstającym czwartym biurowcu FP znajdą się nie tylko miejsca pracy dla 750 osób.
Future Processing otworzyło nowoczesny punkt przedszkolny dla dzieci – Fantastyczna Przygoda, który oferuje najmłodszym szereg atrakcji, m.in. sale do zajęć dydaktycznych, bibliotekę z literaturą dziecięcą oraz plac zabaw.
Lublin: Trzask! Studio Ożywiania Pomysłów
– Trzask mieszka w niezwykłym parku…
Nasza siedziba obejmuje jedno z biur w centrum ekonomicznej strefy miasta, jaką po części jest Park Naukowo-Technologiczny w Lublinie. W obecnej lokalizacji znajdujemy się od 2012 roku. Za projekt budynku i jego wnętrz odpowiedzialne jest biuro architektoniczne Bolesława Stelmacha – cenionego architekta, znanego z umiłowania do surowego betonu, ale wiele detali wewnątrz pochodzi już od nas.
Ściany są szare, ale dzięki wielkim przeszkleniom, połączeniom drewna z betonem i ogromnej ilości świetlików, które rozjaśniają całą przestrzeń – jest nowocześnie, ale miło. Dodatkowo świetliki są tak rozmieszczone, że o każdej porze dnia tworzą na ścianach grę światła i sprawiają, że biuro najciekawiej wygląda podczas zachodów słońca.
Patio przed biurami urządzone jest w stylu japońskim, z wielką ilością drobnych kamieni, z których często układamy szalone wzory. Wokół zieleń, ale grilla niestety robić tam nie można… A Trzask? Towarzyszył nam od zawsze. Jego dwa wielkie wykroje z wysokogatunkowej tektury zdobią betonowe ściany studia. Dołożyliśmy starań, aby w pełni pozytywnie wpływał na naszą pracę, dlatego zainstalowaliśmy w nim magnetyczne gałki oczne, które przekręcamy w zależności od naszego humoru – to taki znak dla odwiedzających.
Obecnie ożywiamy pomysły dzięki 6 zdolnym umysłom, bo właśnie tyle liczy zespół Trzaska. Mamy specjalistów od budowania skomplikowanych konstrukcji lotniczych z papieru, fanatyka koszykówki, który nie używa piłki ani obręczy oraz pozytywnie nakręconą projektantkę, która uwielbia jazdę na motorze i ma pluszową Bukę z Muminków pod monitorem…
Nasze nowe biuro działa na nas bardzo stymulująco, a do tego Trzask nie pozwala nam przestać pracować – pobudza, dźga, inspiruje i nie daje zasnąć! – mówi Piotr Bielecki, Head of Design Studio Trzask.
Polecamy: