Kolektyw produkcyjny Warsaw Witches Association (WWA) rozpoczął działalność

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kolektyw produkcyjny Warsaw Witches Association (WWA) rozpoczął działalność

WWA to artyści wizualni, filmowcy i producenci związani wspólnym pomysłem elastycznego łączenia zróżnicowanych kompetencji w pracy dla klientów komercyjnych. Za inicjatywą stoi Marta Berens, doświadczona producentka związana wcześniej przez 10 lat z Papaya Films, była szefowa produkcji studia Dobro.

– Wizja studia filmowego o strukturze, która napędzana jest wzajemna inspiracją, kreatywnością, wymianą kompetencji pojawiła się u mnie już kilka lat temu. W historii polskiej kinematografii kluczową rolę odegrały zespoły filmowe, które w czasach cenzury, kryzysu urosły w siłę poprzez budowanie mikro kreatywnych struktur z całą gamą talentów i kompetencji. Moc płynąca ze zjednoczenia zaowocowała dziełami, które miały realny wpływ na postawy społeczne w naszym kraju.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Marzy mi się krajobraz naszego rynku reklamowego zbudowany właśnie z takich kreatywnych atomów – domów produkcyjnych z rosterem twórców wpisujących się w misję ich marki. To by w corocznym badaniu producentów produkcje reklamowe z reżyserami w modelu wyłączności projektowej stanowiły 3/4 a nie 1/3. I byśmy wzajemnie czerpali ze swoich zasobów kreatywnych. Możemy wprowadzić razem zmianę w czasach, gdy nasze „nie wiemy” jest ważniejsze od „wiemy”, gdy wspólne szukanie odpowiedzi i zjednoczenie są okazją aby przewartościować nasze priorytety i sprawić by zaufanie, wysiłek zespołowy, kobiecość, wrażliwość, zdrowa konkurencja i odpowiedzialny buisness miały największe znaczenie. Dlatego wspieramy młodych twórców filmowych, reżyserki, studentów, zaangażowanych artystów wizualnych – by dać im pomocną dłoń w czasach absolutnej destabilizacji dla artystów i branży komercyjnej, filmowej – powiedziała Marta Berens.

– WWA ma szansę stworzyć widoczną i realną zmianę w branży. Marta Berens mocno stawia na kobiety: reżyserki i operatorki, które do dziś w świecie filmu stanowią zdecydowaną mniejszość. Zaproszenie mnie do WWA to znak, że rzeczywiście coś drgnęło, że liczy się wrażliwość, to co i jak ma się do powiedzenia. WWA ma podejść do produkcji filmowej i reklamowej w zrównoważony sposób. Cieszę się, że dołączyłam do tego niezwykłego grona. WWA składa się z niezwykłych artystów i ten aspekt od początku był dla mnie szczególnie interesujący. Na poziomie osobistym niezwykle cenne jest współdziałanie z takimi twórcami jak Adam Broomberg, którego prace od dawna są jedną z moich największych inspiracji. Równie ważne jest, że Marta Berens, która zaprosiła mnie do współpracy, rozumie zarówno to, że w świecie po pandemii wszyscy musimy przemyśleć nasze podejście do pracy i sposób, w jaki działamy, ale także, że kreatywność na zawsze będzie największym naszym zasobem – powiedziała Marta Mach, jedna z reżyserek zrzeszonych w kolektywie.

Warsaw Witches Association zrzesza twórców multidyscyplinarnych o szerokich i elastycznych kompetencjach, dostosowanych do poruszania się w nowej rzeczywistości. Oferuje szeroki zakres usług od współpracy z instytucjami kultuty i sztuki przez produkcję reklamową, content video, po wsparcie kreatywne i doradztwo w obszarze szeroko rozumianej komunikacji obrazem i video.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij