Francja wprowadza prawo, które będzie chroniło dziecięcych influencerów

Francja wprowadza prawo, które będzie chroniło dziecięcych influencerów

Na początku października francuski rząd przyjął nowe prawo, które będzie chroniło dziecięcych influencerów – przepisy dotyczą przede wszystkim ich zarobków oraz czasu pracy.

Francuski rząd już kilka lat temu przyjął przepisy, które obejmują ochroną osoby poniżej 16. roku życia z przemysłu aktorskiego, a także modelingu – nieletni we Francji nie mogą na przykład pracować więcej niż 35 godzin tygodniowo, a także brać udziału w sesjach zdjęciowych czy wszelkich nagraniach w godzinach od 20:00 do 6:00 rano. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz przepisy te obejmą również dziecięcych influencerów, których we Francji pojawia się coraz więcej. 

Prawo ma za zadanie chronić nieletnich liderów opinii przede wszystkim przed wyzyskiem i wykorzystaniem wizerunku, w związku z czym firmy, które będą chciały podjąć współpracę z influencerem, będą musiały poprosić o zgodę lokalnych władz.

Natomiast wynagrodzenie otrzymane przez nieletnich będzie umieszczane na specjalnym koncie bankowym, aż do momentu, gdy osiągną pełnoletniość.

Nowe przepisy przewidują również „prawo do bycia zapomnianym” – każdy nieletni, który podejmie decyzję o zakończeniu swojej „działalności”, będzie mógł żądać od właścicieli platform internetowych, by treści z jego udziałem zostały usunięte. 

PS

7-letni Ryan zajął pierwsze miejsce w zestawieniu Forbesa najlepiej zarabiających youtuberów 2018 roku. W tym okresie od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku mały recenzent zabawek zarobił 22 mln dolarów. 

PS2

Rozwój sieci społecznościowych otworzył nie tylko nowe możliwości komunikowania się między użytkownikami, ale i alternatywne sposoby na zarabianie. Z pewnością jednym z najbardziej obiecujących źródeł na dochód jest YouTube. Ile naprawdę może zarobić YouTuber?

PS3

Kim jest YouTuber? Jakie umiejętności powinien posiadać i co należy do jego obowiązków? Jak wyglądają zarobki na tym stanowisku? W naszym cyklu przybliżamy szczegóły i ciekawostki dotyczące zawodu youtubera.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij